tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dominacja dużych kół - zaskakujące wyniki sprzedaży skuterów we Włoszech
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dominacja dużych kół - zaskakujące wyniki sprzedaży skuterów we Włoszech

Autor: Janusz Bębenek 2019.06.05, 14:29 Drukuj

Z rynku włoskiego, na którym narodził się boom na skutery i który do dziś pozostaje jednym z największych odbiorców tych pojazdów, spłynęła do nas ciekawostka w postaci wyników sprzedaży poszczególnych modeli przez ostatnie pół roku. Oprócz bezdyskusyjnej dominacji tylko jednego z nich, za to w trzech wariantach pojemnościowych, widać również ogromną popularność maszyn na dużych, 16-calowych kołach.

Dane z rynku włoskiego opisane są liczbami, o których polskie salony mogą tylko pomarzyć. Nie ma jednak czego zazdrościć i wyrywać resztek fryzury - Włosi mają klimat dużo bardziej sprzyjający niemal całorocznej jeździe oraz długą i nieprzerwaną tradycję użytkowania skuterów. Patrząc na ich wybory, można wyciągnąć proste wnioski, które modele sprawdzają się najlepiej w codziennym użytkowaniu.

NAS Analytics TAG

W pierwszej piątce znalazły się aż trzy Hondy SH - kolejno 125 (pierwsze miejsce w całym rankingu, 4234 sprzedane sztuki), 300 (drugie) i 150 (czwarte). Miejsce trzecie i piąte przypadło Piaggio Beverly 300 i Liberty 125. Wszystkie te modele są skuterami na dużych, 16-calowych kołach, które świetnie sprawdzają się na dziurawych drogach i w czasie pokonywania krawężników i studzienek. Ponadto wszystkie, oprócz Beverly, mają zupełnie płaską podłogę i haczyki pod kierownicą, umożliwiającą łatwe przewiezienie zakupów, bez konieczności pakowania ich do kufrów czy schowków. Ogólnie na 10 pierwszych pozycji, aż osiem należy do skuterów na szesnastkach. Wow!

sprzedaz motocykli we wloszech 2019

W pierwszej dziesiątce, oprócz zupełnie zrozumiałych Yamaha X-max 300 i Hondy Forza 300, znalazła się również Honda X-ADV, u nas póki co zupełnie niedoceniona. Widać Włosi uznali pomysł na wielki skuter z silnikiem 750 i pewnymi zdolnościami terenowymi za bardzo sensowny.

W liczącym 30 miejsc rankingu Honda, Piaggio (z Vespą) i Kymco umieścili po 8 modeli, Yamaha 3, a SYM, BMW i Quadro po jednym.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę