tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Piwko po wypadku? Będziesz odpowiadał tak, jak pijany kierowca

Piwko po wypadku? Będziesz odpowiadał tak, jak pijany kierowca

Autor: Raff 2018.06.22, 15:58 Drukuj

Jeśli przyjdzie ci na myśl ukoić nerwy po wypadku zimnym piwem, wstrzymaj się. Już wkrótce będzie to zabronione do czasu przyjazdu policji. Albo będziesz traktowany jak pijany kierowca.

Policjanci i pokrzywdzeni w wypadkach komunikacyjnych skarżą się na sprawców, którzy, choć powodują wypadki pod wpływem alkoholu, tłumaczą potem, że pili już po zdarzeniu, aby ukoić nerwy. Dla uwiarygodnienia zdarza się, że sprawca specjalnie kupuje alkohol po zdarzeniu i stara się, by widziało go z nim jak najwięcej osób. Taka linia obrony często trudna jest do podważenia, zwłaszcza po kilku miesiącach, kiedy sprawa trafia do sądu.

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad przepisami, które zmienią ten stan rzeczy. Uczestnicy wypadku nie mogliby spożywać alkoholu do czasu przyjazdu policji. Złamanie zakazu oznaczałoby, że kierowca będzie potraktowany tak samo, jak gdyby spowodował wypadek pod wpływem alkoholu.

Oznacza to, że niezależnie czy wypadek spowodował kierowca znajdujący się pod wpływem alkoholu, czy pił on alkohol tuż po wypadku, groziłaby mu kara 4,5 roku więzienia. Jeśli wypadek miał konsekwencje w postaci śmierci poszkodowanego lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, kara wynosiłaby 12 lat więzienia.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę