tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pedrosa i Lorenzo testują nowe maszyny przed końcem poprzednich kontraktów NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pedrosa i Lorenzo testują nowe maszyny przed końcem poprzednich kontraktów

Autor: Konrad Bartnik 2018.12.05, 12:41 Drukuj

Honda pozwoliła Daniemu Pedrosie na udział w najbliższych testach motocykla KTM, choć formalnie Hiszpan wciąż jest zawodnikiem Repsola. Sama również skorzystała z podobnej uprzejmości ze strony Ducati.

Dani Pedrosa ma za sobą bardzo długą i udaną karierę zawodnika MotoGP, choć nigdy nie zdobył tytułu mistrzowskiego w klasie królewskiej. Osiągnął za to coś, za co na pewno przejdzie do historii motosportu. Przez 17 lat był związany z tylko jednym producentem motocykli - Hondą. Na japońskiej maszynie zaczynał przygodę z mistrzostwami świata w 2001 roku w klasie 125. Zakończył ją w listopadzie tego roku w Walencji, wciąż na Hondzie.

Pedrosa w przyszłym sezonie będzie kierowcą testowym KTM i wraz z Miką Kallio będzie rozwijał model RC16, z którym Austriacy wiążą duże nadzieje. Kontrakt Daniego z Hondą wygaśnie dopiero 31 grudnia, ale na mocy porozumienia obu zespołów, weźmie on udział w testach KTM w Jerez już w dniach 18-19 grudnia tego roku.

Honda wykazała się uprzejmością wobec KTM i Pedrosy, sama również korzystając z podobnego przywileju. Wolne miejsce u boku Marqueza w ekipie Repsol zajmie Jorge Lorenzo, który przechodzi z Ducati. Włoska ekipa również zgodziła się na wcześniejsze testy Hiszpana w nowym zespole, pod warunkiem jazdy na egzemplarzu RC231V pozbawionym logo sponsorów.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę