tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dani Pedrosa zawiesza testy z KTM, musi być operowany

Dani Pedrosa zawiesza testy z KTM, musi być operowany

Autor: Janusz Bębenek 2019.01.10, 13:22 1 Drukuj

Nowy sezon nie zaczyna się dla Daniego Pedrosy zbyt dobrze. Zamiast spędzić najbliższe miesiące na torze i w boksach KTM, spędzi je prawdopodobnie w szpitalach. Czeka go poważna operacja obojczyka.

Długa kariera zawodnicza na najwyższym poziomie odcisnęła niestety trwałe ślady w ciele filigranowego zawodnika. Dani Pedrosa kilkukrotnie łamał obojczyk, który obecnie jest już w tak złym stanie, że ostatnio po prostu znów pękł w dwóch miejscach i nie potrzebował do tego wypadku. Hiszpana czeka teraz poważna operacja, której celem jest naprawa całej struktury kości.

Lekarze chcą przywrócić prawidłowy obieg krwi w tym rejonie, używając do tego celu komórek macierzystych. Tylko w ten sposób kości mogą się zrosnąć w prawidłowy sposób. Bez właściwego ukrwienia pojawia się w nich osteoporoza i wysoka łamliwość. Można więc powiedzieć, że Dani przejdzie kapitalny "remont" prawego obojczyka.

To niestety wymaga czasu i wielomiesięcznej rehabilitacji. Dani nie weźmie wtedy oczywiście udziału w testach KTM, na co bardzo liczył. Austriacki team bardzo wspiera swojego kierowcę testowego, dając mu tyle czasu na pełne wyzdrowienie, ile będzie potrzebował.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę