tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Lorenzo po raz pierwszy w pełnych barwach Repsol Honda NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Lorenzo po raz pierwszy w pełnych barwach Repsol Honda

Autor: Konrad Bartnik 2019.01.03, 11:03 Drukuj

Jorge Lorenzo, nowy partner Marca Marqueza w zespole Repsol Honda, udzielił pierwszego oficjalnego wywiadu jako zawodnik hiszpańskiej ekipy. Podkreślił dumę z dołączenia to najbardziej utytułowanego teamu w historii MotoGP i pochwalił sam motocykl, który bardzo pasuje do jego stylu jazdy.

Oficjalny kontrakt z zespołem Ducati obowiązywał Jorge do końca grudnia 2018, choć o jego przejściu do Hondy było wiadomo już od kilku miesięcy. Korzystając z przychylności włoskich szefów, Lorenzo mógł wziąć udział w dwóch rundach testowych na Hondzie - w Walencji i Jerez - jeszcze przed wygaśnięciem umowy. Warunkiem była jazda na motocyklu pozbawionym emblematów sponsorskich, a także nie wypowiadanie się w mediach do końca roku na temat współpracy z nową ekipą.

Nadszedł rok 2019 i Jorge mógł w końcu zaprezentować się światu w koszulce i czapce z nowymi barwami klubowymi. W pierwszym wywiadzie powiedział, że jest bardzo dumny z dołączenia do najlepszej ekipy na świecie, którą porównał z klubami piłkarskimi ze swojej rodzinnej Hiszpanii - FC Barcelona i Realem Madryt.

Lorenzo jest również bardzo zadowolony z motocykla RC213V i współpracy z mechanikami. Jak sam mówi, przyzwyczaja się do nowej maszyny znacznie szybciej, niż do Ducati, a ekipa bardzo sprawnie reaguje na jego sugestie. Jedną z nich była oczywiście zmiana kształtu zbiornika paliwa, coś, do czego Włosi zbierali się dosyć długo, a co okazało się kluczowym elementem dla zwycięstw Jorge Lorenzo w środku sezonu 2018.

W Hondzie otrzymał nowy zbiornik już po tygodniu od pierwszych testów w Walencji, na których zajął 12 pozycję. W Jerez był już czwarty, co daje wielkie nadzieje na sezon 2019. Ekipa Repsol Honda, z dwoma wielokrotnymi mistrzami świata, jest teraz mocniejsza, niż kiedykolwiek.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę