tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nadjedaj mae Nikeny. Szef Yamahy zapowiada ofensyw trjkoowcw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nadjedaj mae Nikeny. Szef Yamahy zapowiada ofensyw trjkoowcw

Autor: Raff 2018.02.27, 09:50 2 Drukuj

Więcej trójkołowców! Tak w największym skrócie można streścić plany Yamahy na nadchodzące lata. Firma idzie za ciosem i przekuwa w plany ogromne zainteresowanie modelem Niken.

Trójkołowe motocykle nie są niczym nowym - trajki budowane na Gold-Wingach czy Electrach nikogo już przecież nie dziwią. Podobnie odwrócone trajki Can-Am. A jednak zaprezentowany w ubiegłym roku w Mediolanie Niken - trójkołowy motocykl, który pochyla się w zakrętach, wzbudził ogromne zainteresowanie.

NAS Analytics TAG

Konstrukcja Niken oparta jest na jest modelu MT-09. Pochodzi z niego większość elementów - między innymi rama, trzycylindrowy silnik oraz praktycznie cały tył. Z przodu zastosowano specyficzne zawieszenie z jednym widelcem, w którym każda z goleni oparta jest na osobnym kole. Za możliwość pochylania w zakrętach odpowiada zaawansowany system Ackermana.

Yoshihiro Hidaka, prezes i dyrektor generalny Yamaha, zapowiedział, że Niken, oraz zaprezentowany wcześniej miejski skuter Tricity, są ledwie wstępem do całej gamy trójkołowych pojazdów. Kolejnym pojazdem ma być motocykl będący czymś pośrednim między miejskim Tricity, a sportowym Nikenem. Zdaniem japońskich dziennikarzy może to być trajka bazująca na modelu MT-03.

Te plany mogą okazać się zbieżne z potrzebami rynku unijnego, gdzie rośnie zainteresowanie motocyklami na kategorię A2. Sprytny miejski naked o mocy 47 KM i wyglądzie Nikena mógłby sporo namieszać na rynku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor:asad 27/02/2018 15:27

to jest sprytny may mt-03

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr