tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2022: Grand Prix Finlandii odwołane. Może powrócić w sezonie 2023
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2022: Grand Prix Finlandii odwołane. Może powrócić w sezonie 2023

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.25, 13:21 Drukuj

Pomimo wcześniejszych znaków wskazujących na to, że Grand Prix Finlandii odbędzie się bez przeszkód, organizatorzy poinformowali o przesunięciu rundy na następny rok. Wśród powodów wskazuje się między innymi niepewną sytuację geopolityczną.

Przed Grand Prix Włoch pojawiły się głosy, że tor KymiRing jest dość mały. Niektórzy zawodnicy twierdzili, że da się tam jechać maksymalnie na trzecim biegu. Wskazywano również, że ogólny układ nitki toru może doprowadzić do problemów z wyprzedzaniem w miejscach innych niż prosta startowa. Teraz Dorna oficjalnie poinformowała, że Grand Prix Finlandii nie odbędzie się w tym sezonie.

NAS Analytics TAG

Komunikat jest dość lakoniczny i mówi się w nim głównie o ryzyku spowodowanym przez obecną sytuację geopolityczną. Chodzi tu nie tylko o wojnę w Ukrainie, ale także groźby ze strony Rosji po wyrażeniu przez Finlandię chęci wstąpienia do struktur NATO. Drugim powodem mają być przeciągające się prace homologacyjne. W miejsce Grand Prix Finlandii nie zaproponowano innego wyścigu, więc kalendarz skurczy się do 20 rund.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę