tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwszy dzie testw MotoGP na nowym torze Kymiring w Finlandii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Pierwszy dzie testw MotoGP na nowym torze Kymiring w Finlandii

Autor: Janusz Bbenek 2019.08.20, 13:07 Drukuj

Świeżo zbudowany fiński tor Kymiring po raz pierwszy gościł kilka ekip MotoGP, które już od przyszłego sezonu będą tu zaglądać regularnie. Wczorajsze jazdy testowe odbyły się w deszczowych warunkach, które sprawiły, że znamy już pierwszego kierowcę w historii, który zaliczył glebę na nowym obiekcie.

Testy MotoGP na Kymiring zaczęły się wczoraj i będą kontynuowane jeszcze dziś. Pogoda w poniedziałek nie rozpieszczała, cały dzień uczciwie lało, więc wyniki uzyskane przez kierowców testowych nie są do końca optymalne. Zaszczyt otwarcia historii motocyklowych mistrzostw świata na tym obiekcie przypadł zawodnikowi pochodzącemu właśnie z Finlandii - jako pierwszy na tor wyjechał Mika Kallio na KTM RC16 wyposażonym w najnowszą wersję podwozia.

NAS Analytics TAG

Następnie na nitce pojawili się Bradley Smith z Aprilii, Stefan Bradl z Hondy i Michele Pirro z Ducati. Poniedziałkowe testy zamknęli Jonas Folger na maszynie Yamaha i Sylvain Guintoli na Suzuki. Średnie czasy okrążenia wynosiły pomiędzy 2:10, a 2:12, co biorąc pod uwagę deszczowe warunki pozwala przewidywać czasy na suchym torze na poziomie ok. 1:55-58. Zejście poniżej dwóch minut udało się w poniedziałek Smithowi na Aprilii.

Testy na Kymiring są bardzo ważne przede wszystkim dla producenta opon do maszyn MotoGP - firmy Michelin. Określenie wpływu nawierzchni na  zużycia gum na tym obiekcie jest kluczowe. Firma posiada co prawda zaawansowane oprogramowanie do symulacji zużycia opon, ale nigdy nie zastąpi ono testów na prawdziwym torze. Unikalny styl jazdy każdego zawodnika wymyka się często danym z komputera.

Tor Kymi ring położony jest ok. 140 km na północny wschód od Helsinek. Jest długi na 4,5 km, posiada 18 zakrętów, a jego prosta startowa ma aż 1200 metrów. Nagrany wcześniej przejazd pełnego okrążenia z Miką Kallio możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Jak na razie otoczenie toru to głównie las i morze piachu. Jednak już w przyszłym sezonie będzie on otoczony nowymi obiektami, które w czasie rundy MotoGP będą mogły przyjąć nawet 150 tysięcy kibiców.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr