tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GP Finlandii - zawodnicy MotoGP wjadą na nowy tor Kymiring już w sierpniu!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

GP Finlandii - zawodnicy MotoGP wjadą na nowy tor Kymiring już w sierpniu!

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.22, 13:41 Drukuj

Dobiega końca budowa toru Kymiring, dzięki któremu w przyszłym sezonie GP Finlandii wróci do kalendarza MotoGP. Pierwsze jazdy próbne z udziałem kierowców testowych klasy królewskiej zaplanowano na 19 i 20 sierpnia.

Runda motocyklowych mistrzostwa świata gościła w Finlandii w latach 1962-82, na położonym w lesie torze Imatra. Nie był to obiekt najwyższej klasy, zawodnicy przejeżdżali m.in. przez tory kolejowe (!). Doszło tu do wielu groźnych wypadków, a po śmierci szkockiego zawodnika Jocka Taylora w 1982 roku zdecydowano o rezygnacji z fińskiej rundy.

NAS Analytics TAG

Już w przyszłym roku najważniejsze wyścigi motocyklowe na świecie powrócą w ten zakątek Europy. Trwają właśnie ostatnie prace na zupełnie nowym torze Kymiring, położonym ok. 140 km na północny wschód od Helsinek. Jego długą na 4,5 km i szeroką na 12 m nitkę zawodnicy pokonywać będą w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Tor będzie miał 18 zakrętów oraz prostą startową o długości 1200 m. Szacuje się, że runda MotoGP przyciągnie tu od 100 do 150 tysięcy kibiców.

W dniach 19-20 sierpnia odbędzie się pierwsza oficjalna sesja testowa z udziałem kierowców ekip MotoGP. Na Kymiring pojawią się Stefan Bradl na Hondzie, Michele Pirro na Ducati, Sylvain Guintoli na Suzuki, Jonas Folger na Yamasze, Bradley Smith na Aprilii oraz ulubieniec miejscowych kibiców Mika Kallio na KTM.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę