tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tor wycigowy KymiRing traci kolejn imprez. Mistrzostwa wiata w Motocrossie zmieniaj miejsce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tor wycigowy KymiRing traci kolejn imprez. Mistrzostwa wiata w Motocrossie zmieniaj miejsce

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.07.05, 09:29 Drukuj

Kolejna światowa seria odwołuje rundę, która miała się odbyć na torze KymiRing. Tym razem chodzi o Mistrzostwa Świata w Motocrossie. Impreza zostanie w Finlandii, ale wróci na obiekt, na którym odbywała się wcześniej.

Mistrzostwa Świata w Motocrossie na torze KymiRing zostały odwołane już w latach 2020 i 2021, ale wtedy powodem były obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Teraz nikt nie podaje oficjalnych przyczyn, ale można się domyślić, że chodzi o kłopoty związane z dokończeniem prac na torze i coraz większy szum wokół problemów finansowych obiektu. MXGP odbędzie się na torze Vauhtipuisto w mieście Hyvinkää, które jest oddalone o 50 km od Helsinek. Po raz pierwszy tor trafił do kalendarza mistrzostw w 1965 r., a ostatnia runda odbyła się tam w 2014 r. Od jesieni 2017 r. ruszyły prace związane z modernizacją toru. Grand Prix Finlandii zaplanowano na 13 i 14 sierpnia.

NAS Analytics TAG

Przypomnijmy, że w tym roku tor KymiRing miał gościć również rundę MotoGP oraz Red Bull Rookies Cup. Te zostały odwołane i jako oficjalne przyczyny podaje się skomplikowaną sytuację polityczną w regionie oraz przedłużające się prace potrzebne do uzyskania homologacji. Zaraz po tych informacjach pojawiły się wieści, że tor ma niejasną sytuację finansową, a do właścicieli zgłosiły się już dwie firmy budowlane, które nie otrzymały zapłaty za swoje usługi. To z kolei może skończyć się postawieniem toru w stan upadłości. Władze obiektu nie komentują tych doniesień, ale również nie starają się niczego dementować.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr