tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: zawieszony za doping Andrea Iannone walczy o uniewinnienie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP: zawieszony za doping Andrea Iannone walczy o uniewinnienie

Autor: Konrad Bartnik 2020.05.11, 10:39 Drukuj

W dniu 1 kwietnia kierowca Aprilii Andrea Iannone został zawieszony na 18 miesięcy za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących. Dziś lub jutro jego prawnicy złożą apelację do Sportowego Sądu Arbitrażowego (TAS) w Lozannie. Jeśli sprawy pójdą po myśli włoskiego zawodnika, będzie on mógł wrócić do swojej ekipy jeszcze przed restartem sezonu 2020, zaplanowanym na koniec lipca. 

Przypomnijmy, sprawa dopingowa Andrei Iannone zaczęła się po zeszłorocznym GP Malezji. W pobranej od niego 3 listopada próbce moczu niemieckie laboratorium akredytowane przez WADA wykryło substancję z grupy androgennych sterydów anabolicznych. Iannone został zawieszony najpierw tymczasowo, a następnie wyrokiem Międzynarodowego Sądu Dyscyplinarnego FIM (CDI) na 18 miesięcy. Taki wyrok oznacza dla zawodnika w praktyce zakończenie kariery w MotoGP. 

NAS Analytics TAG

Reprezentujący Iannone mecenas Antonio De Rensis składa właśnie apelację do kolejnej instancji, czyli Sportowego Sądu Arbitrażowego (TAS) z siedzibą w Lozannie, który ma moc cofnięcia decyzji o zawieszeniu zawodnika. Linia obrony jest podobna, jak w poprzednim, przegranym procesie. Powołano jednak kolejnego eksperta, którym jest specjalista od dopingu dr Pascal Kintz.

Andrea Iannone oraz jego obrońcy utrzymują, że niedozwolony steryd znalazł się w organizmie kierowcy po spożyciu porcji zanieczyszczonego mięsa. Ekipa przebywała w Malezji w luksusowym hotelu i nie miała prawa podejrzewać, że z serwowanymi posiłkami jest coś nie tak. W całej sprawie strona Iannone utrzymuje, że konsekwencje, które na niego spadły są nieproporcjonalne do rzekomego przewinienia i oczekuje całkowitego uniewinnienia. 

TAS w Lozannie ma 20 dni na odpowiedź na apelację. Jeśli po zapoznaniu się z aktami sprawy uzna, że nie ma potrzeby przeprowadzenia kolejnej rozprawy, powinien podjąć decyzję w ciągu dwóch miesięcy. Jeśli będzie chciał ponownie wysłuchać obu stron, sprawa przeciągnie się o kolejny miesiąc. Oznacza to, że w najbardziej korzystnej dla Iannone opcji będzie on mógł wrócić na swoją Aprilię w okolicach planowanego na koniec lipca restartu sezonu

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr