tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejne dwie rundy MotoGP odwoane. Aktualny kalendarz
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Kolejne dwie rundy MotoGP odwoane. Aktualny kalendarz

Autor: Konrad Bartnik 2020.05.29, 12:21 Drukuj

Organizatorzy wyścigów MotoGP poinformowali o całkowitym odwołaniu tegorocznych rund na Silverstone w Wielkiej Brytanii i na Phillip Island w Australii. Ich przeprowadzenie nie będzie możliwe w związku z panującymi w tych krajach obostrzeniami oraz brakiem miejsca w kalendarzu na terminy zastępcze. 

GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone było zaplanowane na 28-30 sierpnia. Pierwsze wyścigi Grand Prix rozgrywane były na tym obiekcie od 1977 roku, a powrót karuzeli MotoGP nastąpił 10 lat temu. W 2018 roku wyścig został odwołany z powodu ogromnych opadów deszczu, na które tor nie był przygotowany. W tych warunkach na treningu Tito Rabat został uderzony motocyklem Franco Morbidellego i doznał złamania otwartego nogi. 

NAS Analytics TAG

Z kolei Grand Prix Australii miało się odbyć w dniach 23-25 października. To wielka strata przede wszystkim dla kibiców, ponieważ ten szybki i przepięknie położony nad samym oceanem tor jest co roku gospodarzem wspaniałych, efektownych pojedynków. 

Tym samym kalendarz MotoGP na sezon 2020 skurczył się do 12 wyścigów. Pierwsza, podwójna runda ma się odbyć na torze Jerez 19 i 26 lipca, bez udziału publiczności. Nie jest to jednak jeszcze oficjalnie potwierdzone. Zakończenie sezonu przewidziano na rundę w Walencji 29 listopada. 

Aktualny kalendarz MotoGP na sezon 2020:

17-19 lipca - Jerez (Hiszpania) - do potwierdzenia 

24-26 lipca - Jerez (Hiszpania) - do potwierdzenia 

7-9 sierpnia - Brno (Czechy)

14-16 sierpnia - Red Bull Ring (Austria)

11-13 września - Misano (Włochy)

25-27 września - Aragonia (Hiszpania)

2-4 października - Buriram (Tajlandia)

16-18 października - Motegi (Japonia)

31.10 - 1 listopada - Sepang (Malezja)

13-15 listopada - Austin (USA)

20-22 listopada - Termas de Rio Hondo (Argentyna)

27-29 listopada - Walencja (Hiszpania)

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr