tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ju oficjalnie - Jack Miller bdzie kierowc fabrycznego teamu Ducati w sezonie 2021!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Ju oficjalnie - Jack Miller bdzie kierowc fabrycznego teamu Ducati w sezonie 2021!

Autor: Konrad Bartnik 2020.05.27, 11:59 Drukuj

Po tygodniach plotek i domysłów mamy już oficjalne potwierdzenie obu stron. Jack Miller podpisał kontrakt z fabrycznym zespołem Ducati na sezon 2021, z możliwością przedłużenia na kolejny. 

Urodzony w 1995 roku Jack Miller rozpoczął karierę w mistrzostwach świata w 2011 roku od startów w ówczesnej klasie 125. W 2014 roku zdobył na KTM wicemistrzostwo klasy Moto3, co dało mu awans od razu do klasy królewskiej. W sezonach 2015-2017 jeździł na Hondzie w barwach LCR oraz Marc VDS, w 2016 wygrał w Assen swój pierwszy wyścig, a w 2018 roku dołączył do satelickiej ekipy Alma Pramac Ducati. Zeszły sezon ukończył na ósmym miejscu, z pięcioma podiami na koncie. 

NAS Analytics TAG

Teraz podpisał w końcu upragniony kontrakt z zespołem fabrycznym, o który już w 2018 roku walczył z Danilo Petruccim. Będzie on obowiązywał w sezonie 2021, z możliwością przedłużenia na 2022. Jack Miller będzie po Troyu Baylissie i Caseyu Stonerze już trzecim Australijczykiem jeżdżącym w ekipie Ducati. 

Jack Miller: Przede wszystkim chcę podziękować Paolo Campinottiemu, Francesco Guidottiemu oraz całej ekipie Pramaca za wsparcie, które otrzymałem od nich przez 2,5 roku współpracy. To dla mnie wielkie wyróżnienie, że mogę kontynuować karierę w MotoGP w barwach Ducati. Chciałbym podziękować całemu kierownictwu, Claudio, Gigiemu, Paolo i Davide za zaufanie i niezwykłą szansę. Chcę jak najszybciej znów zacząć jeździć. Jestem w pełni oddany i odpowiedzialny jako fabryczny kierowca Ducati na sezon 2021. 

Claudio Domenicali, prezes Ducati Motor Holding: Jack rozwijał się nieustannie od momentu dołączenia do Pramaca. Udowodnił, że jest jednym z najszybszych i najbardziej utalentowanych zawodników w stawce. Jesteśmy szczęśliwi, że zgodził się pojechać w przyszłym roku motocyklem Desmosedici GP fabrycznego teamu Ducati. Jesteśmy pewni, że będzie w stanie walczyć o najwyższe pozycje w każdym wyścigu, zaczynając już w tym sezonie na maszynie w barwach Pramaca, w przyszłym wykonując krok naprzód dzięki wsparciu fabryki.

Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, Jack Miller najprawdopodobniej zastąpi Danilo Petrucciego. Włoski zawodnik, zwycięzca zeszłorocznej rundy w Mugello, według krążących pogłosek może trafić do zespołu Aruba.it Ducati w cyklu World Superbike. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr