tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Andrea Dovizioso zama obojczyk na zawodach motocrossowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP: Andrea Dovizioso zama obojczyk na zawodach motocrossowych

Autor: Konrad Bartnik 2020.06.29, 10:37 Drukuj

Wygląda na to, że Andrea Dovizioso dodatkowo skomplikował swoją i tak już niełatwą sytuację w stawce MotoGP. Zawodnik Ducati wziął wczoraj udział w pierwszej rundzie motocrossowych mistrzostw regionu Emilia-Romagna, gdzie już w pierwszym wyścigu upadł po nieudanym skoku. Badanie RTG wykazało skomplikowane złamanie obojczyka. 

Dovi, podobnie jak wielu innych zawodników MotoGP, jest od lat wielkim fanem motocrossu, o czym wspominał chociażby w filmie dokumentalnym "Andrea Dovizioso: Undaunted". Jest to niestety dosyć kontuzjogenna dyscyplina i uprawianie jej mając podpisany wielomilionowy kontrakt w klasie królewskiej jest obarczone dużym ryzykiem zarówno dla samego zawodnika, jak i dla jego zespołu. 

NAS Analytics TAG

Andrea przekonał się o tym wczoraj, w czasie pierwszej rundy regionalnych zawodów MX Emilia-Romagna, rozgrywanej na torze Monte Coralli w pobliżu miasta Faenza. W pierwszym biegu źle wylądował po skoku i przewrócił się. Został przewieziony do szpitala w Modenie, gdzie badanie radiologiczne wykazało skomplikowane złamanie obojczyka. Zawodnika czeka poważna operacja.

Jest to dla Doviego fatalny obrót spraw. Już 19 lipca startuje sezon MotoGP, który będzie krótki i bardzo intensywny - zawodników czeka od 13 do 17 rund w czasie 4 miesięcy. Jeśli nawet Andrei uda się pojawić na starcie pierwszych zawodów w Jerez 19 lipca, na pewno nie będzie w stanie jechać na 100%. W ten sposób jego prawdopodobnie ostatnia w karierze szansa na tytuł mistrzowski bardzo się oddala. 

Kontuzja na pewno nie ułatwi mu również przeciągających się negocjacji z Ducati na temat przedłużenia kontraktu na kolejne sezony. Jeśli nie będzie w stanie jeździć na najwyższym poziomie, kierownictwo włoskiej ekipy może mu podziękować, co w praktyce wyeliminuje Dovizioso ze stawki MotoGP. Niewykluczone, że w takim przypadku Gigi Dall’Igna spróbuje ponownie sięgnąć po Jorge Lorenzo, który pod koniec okresu startów na Desmosedici udowodnił, że potrafi wygrywać na tym motocyklu. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr