tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Dovizioso ju po operacji, ma by gotowy na otwarcie sezonu w Jerez
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP: Dovizioso ju po operacji, ma by gotowy na otwarcie sezonu w Jerez

Autor: Konrad Bartnik 2020.06.30, 16:36 Drukuj

Andrea Dovizioso, który w niedzielę uległ wypadkowi na zawodach motocrossowych i złamał obojczyk, przeszedł operację w szpitalu w Modenie i rozpoczyna rehabilitację. Według zapewnień samego zawodnika oraz fabrycznego zespołu Ducati, powinien powrócić do sprawności przed pierwszym wyścigiem skróconego sezonu MotoGP, zaplanowanym na 19 lipca w hiszpańskim Jerez.

Dovi, podobnie jak wielu innych kierowców MotoGP, regularnie trenuje na motocyklach crossowych. W ostatnią niedzielę brał udział w regionalnych zawodach w pobliżu Faenzy, gdzie uległ wypadkowi i złamał obojczyk. Na szczęście bardzo szybko trafił w ręce specjalistów z kliniki w Modenie, którzy już kilka godzin po wypadku przeprowadzili operację. 

NAS Analytics TAG

W lewym obojczyku zawodnika umieszczono płytkę, która utrzymuje pęknięte fragmenty kości w miejscu i ma przyśpieszyć ich zrastanie. Andrea Dovizioso jest już w swoim domu w Forli i zaczyna rehabilitację. Ma być gotowy na pierwszy wyścig, który odbędzie się 19 lipca w Jerez. 

 Paolo Ciabatti, dyrektor sportowy Ducati Corse, jest wyraźnie poirytowany tą sytuacją, choć stara się robić dobrą minę do złej gry. Jak powiedział w wywiadzie dla portalu motogp.com, choć Andrea ma w kontrakcie generalny zakaz brania udziału w tego typu zawodach, to jednak tym razem dostał wyjątkowe pozwolenie. Poprosił o to ze względu na potrzebę ponownego wejścia w "tryb wyścigowy", czyli taki stan umysłu, którego zwykły trening nie jest w stanie zapewnić. 

Ciężko jednak uwierzyć w zapewnienia, że w trzy tygodnie Andrea Dovizioso będzie gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie. Obecna sytuacja z pewnością skomplikuje jego negocjacje nowego kontraktu z Ducati. Może się okazać, że sezon 2020 będzie jego ostatnim w barwach tej ekipy, a prawdopodobnie również w MotoGP. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr