tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nie yje Carlo Ubbiali, 9-krotny mistrz wiata w wycigach motocyklowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Nie yje Carlo Ubbiali, 9-krotny mistrz wiata w wycigach motocyklowych

Autor: Konrad Bartnik 2020.06.03, 10:04 Drukuj

Wczoraj w wieku 90 lat zmarł Carlo Ubbiali, legendarny włoski zawodnik, zdobywca 9 tytułów Mistrza Świata. Wraz z Mikiem Hailwoodem i Valentino Rossim był trzecim kierowcą w historii pod względem liczby zdobytych mistrzostw w historii wyścigów motocyklowych. 

Carlo Ubbiali był ostatnim żyjącym zawodnikiem, który startował w pierwszym roku wyścigów Grand Prix - w 1949 zajął 4 miejsce w klasie 125. Jego kariera trwała do 1960 roku, zakończył ją w wieku 30 lat, będąc w pełni sił. W tym czasie zdobył 6 tytułów Mistrza Świata w klasie 125 i 3 w klasie 250. Pięć razy triumfował również w TT na wyspie Man, a także zdobył osiem tytułów Mistrza Włoch. Ścigał się na motocyklach włoskich marek MV Agusta i Mondial.

NAS Analytics TAG

Ubbiali znany był z precyzyjnej i bezbłędnej jazdy. W ciągu 12 lat kariery w wyścigach Grand Prix nie miał ani jednego poważnego wypadku. Był mentorem późniejszego włoskiego rekordzisty Giacomo Agostiniego, zdobywcy 15 tytułów mistrzowskich. Drugi w tej klasyfikacji jest Angel Nieto - 13 tytułów, a trzeci ex aequo właśnie Ubbiali, Hailwood i Rossi, mający ich po 9. Bardzo możliwe, że w tym roku do "podium wszechczasów" dołączy Marc Marquez. 

Carlo Ubbiali ostatnie lata życia spędził w rodzinnym Bergamo. Na początku maja przewrócił się w domu i uderzył o coś głową, od tego czasu przebywał w szpitalu. Zmarł we wtorek 2 czerwca z powodu problemów z oddychaniem. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr