tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: trzecia rocznica mierci Nicky"ego Haydena
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP: trzecia rocznica mierci Nicky"ego Haydena

Autor: Konrad Bartnik 2020.05.22, 20:24 Drukuj

Dokładnie trzy lata temu opuścił nas "Kentucky Kid", mistrz świata MotoGP Nicky Hayden. Amerykański zawodnik zmarł 22 maja 2017 roku na skutek obrażeń po potrąceniu przez auto, do którego doszło w czasie treningu na rowerze we włoskim Misano. 

Nicky Hayden pochodził z miejscowości Owensboro w stanie Kentucky, od czego wziął się jego przydomek "Kentucky Kid". Profesjonalną karierę zaczął w USA, w 1999 roku zdobył mistrzostwo AMA w klasie Supersport. Trzy lata lata później został mistrzem klasy Superbike, co otworzyło mu drogę do MotoGP i to od razu w fabrycznym zespole Repsol Honda, w którym jeździł tam w latach 2003-2008. 

NAS Analytics TAG

W sezonie 2005 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a rok później, po zaciętej walce z Valentino Rossim mógł wpisać do CV tytuł Mistrza Świata. W MotoGP jeździł do 2015 roku (dwa wyścigi zaliczył jeszcze w 2016), a sezon 2016 i początek 2017 przejeździł na Hondzie w WSBK. 

17 maja 2017 roku Nicky trenował na rowerze w Misano we Włoszech. Na jednym ze skrzyżowań prawdopodobnie zignorował znak STOP i uderzył w nadjeżdżającego Peugeota. Jego obrażenia były bardzo rozległe, zmarł 22 maja nie odzyskawszy przytomności. Miał 35 lat. Na jego cześć w rodzinnym Owensboro postawiono pomnik, a 9 czerwca został w tym mieście ustanowiony Dniem Nicky’ego Haydena. Jego imię nosi również zakręt nr 18 na torze w Austin w Teksasie, na którym rozgrywana jest amerykańska runda MotoGP.  

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Three years, Nicky. You're inspiring a generation just as much today as you did then #RideOnKentuckyKid

Post udostępniony przez MotoGP (@motogp) Maj 22, 2020 o 2:01 PDT

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr