tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Danilo Petrucci potwierdza rozstanie z Ducati
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP: Danilo Petrucci potwierdza rozstanie z Ducati

Autor: Konrad Bartnik 2020.06.03, 12:37 Drukuj

Jack Miller jest w tej chwili jedynym pewnym zawodnikiem fabrycznej ekipy Ducati na sezon 2021. Losy drugiego miejsca w zespole były do tej pory niejasne, ze wskazaniem na odejście Danilo Petrucciego. Wczoraj po raz pierwszy "Petrux" potwierdził niewesołe wieści - z końcem tego sezonu zakończy współpracę w MotoGP z Ducati. 

O Danilo Petruccim można powiedzieć wszystko, ale nie to, że nie dał rady na fabrycznym motocyklu Ducati. W zeszłym sezonie dołączył do grona zaledwie pięciu zwycięzców, w pięknym stylu wygrywając "domowy" wyścig na torze Mugello. Niestety w drugiej części sezonu nastąpił zjazd formy, który zbiegł się z serią podiów wywalczonych przez Jacka Millera z satelickiego Pramaca. Petrucci chciał udowodnić swoją wartość na początku sezonu 2020, ale wszelką aktywność wyścigową zatrzymała pandemia Covid-19. Kierownictwo Ducati musiało podjąć decyzję w ciemno, bez najnowszych wyników. Wybrali Millera.

NAS Analytics TAG

W ostatnim wywiadzie dla TMG Umbria Petrucci po raz pierwszy potwierdził, że nie będzie już częścią projektu MotoGP Ducati:

Ducati podjęło decyzję o zakończeniu naszej współpracy. Oczywiście nie podoba mi się to, moim celem jest pozostanie w MotoGP. Wygrałem wyścig zaledwie rok temu i chciałbym mieć możliwość, żeby to powtórzyć. Jestem wdzięczny Ducati za doświadczenie, które zebrałem. Wciąż mam ważny kontrakt na sezon 2020 i mam nadzieję, że to przywróci mi zaufanie i da pewną satysfakcję. Jestem o tym przekonany i mam nadzieję, że wyścigi ruszą wkrótce. 

Tym samym, choć nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone, miejsca obok Millera zachowa najprawdopodobniej Andrea Dovizioso. Włoch przez ostatnie 3 sezony jaki cień podążał za Marquezem, ale nie był w stanie zapewnić Ducati upragnionego mistrzostwa.

Co dalej z Petruccim? Dotarcie do miejsca, w którym jest teraz kosztowało go wiele pracy i na pewno będzie chciał pozostać w MotoGP. Jedyną możliwą opcją wydaje się kontrakt z Aprilią i starty obok Aleixa Espargaro. Włoska ekipa jest podobno bardzo zainteresowana pozyskaniem "Petruxa", wszystko zależy jednak do tego, czy jej dotychczasowy zawodnik Andrea Iannone wybroni się z afery dopingowej. Na ostateczną decyzję trzeba będzie jeszcze poczekać. 

Możliwe również, o czym mówił niedawno manager Petrucciego Alberto Vergani, że zawodnik może poszukać szczęścia w cyklu World Superbike i dołączyć do Scotta Reddinga w fabrycznej ekipie Aruba.it Ducati. Danilo zastąpiłby Chaza Daviesa, który nie notuje ostatnio najlepszych wyników. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr