tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nazwisko, ktre znacie. Bayliss wrci do mistrzostw wiata!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Nazwisko, ktre znacie. Bayliss wrci do mistrzostw wiata!

Autor: Konrad Bartnik 2020.05.19, 12:18 Drukuj

Zupełnie inaczej niż w filmie "Chłopaki nie płaczą", jeden Bayliss w historii wyścigów motocyklowych nie wystarczy. 16-letni Oli, syn Troya Baylissa, doskonale radzi sobie w mistrzostwach Australii, a zainteresowanie nim wykazał Paolo Ciabatti, dyrektor sportowy Ducati Corse. Młody zawodnik może niedługo trafić do mistrzostw świata w klasie Moto2 lub w Supersportach w WSBK. 

Troy Bayliss to legendarny australijski zawodnik i trzykrotny mistrz świata Superbike. Zaczynał w klasie 250 na Suzuki, ale od 1998 roku wierny jest marce Ducati, z którą odnosił największe sukcesy i do dziś jest jej ambasadorem. Nic dziwnego, że jego związki z zarządem włoskiej marki są po tylu latach nie tylko czysto zawodowe, ale również prywatne. 

NAS Analytics TAG

Dziś do świata wielkiego motosportu wchodzi 16-letni syn Troya Baylissa, Olivier. Póki co startuje w mistrzostwach Australii, gdzie radzi sobie znakomicie. W pierwszych (i jedynych) w tym roku zawodach na Phillip Island w 3 wyścigach klasy Supersport zdobył 2 zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Miał również wziąć udział z dziką kartą w pierwszej rundzie mistrzostw świata na tym samym torze, jednak ostatecznie nie udało mu się to z powodów technicznych.  

Ostatnio w wywiadzie dla motorsport.com o młodym Baylissie wypowiedział się Paolo Ciabatti, dyrektor sportowy Ducati Corse:

Znam Oliego od czasu jego narodzin, ponieważ razem z Davide Tardozzim i Ernesto Marinellim (były szef projektu Ducati Superbike) mieliśmy z Troyem kontakt na prywatnej stopie. Bywaliśmy razem na wakacjach i wielokrotnie w jego domu w Monte Carlo, kiedy tam mieszkał. Pamiętam tego chłopca o niebieskich oczach swojego ojca. Miał może 2-3 lata i jeździł na trójkołowym rowerku. W przeciwieństwie do swojego brata Mitcha był już małym klonem Troya. 

Jeśli uda mu się osiągnąć zwycięstwa, do których dąży w Australii, w którymś momencie będziemy musieli pomyśleć o tym, co możemy dla niego zrobić w mistrzostwach świata, czy to w Supersportach, czy w Moto2. Ma talent po ojcu i powinien zacząć jak najszybciej. 

Olivier Bayliss wychowując się w takim otoczeniu ma idealne warunki do rozwoju jako kierowca wyścigowy. Jego ojciec Troy, mimo że motocyklami interesował się od dziecka, z powodów ekonomicznych zaczął się ścigać późno, dopiero w wieku 23 lat. Pierwszy sezon w mistrzostwach świata przejechał (nie licząc występów z dziką kartą) dopiero po trzydziestce. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr