tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Szkoa ycia na pit bike"ach - modzi Polacy w drodze do Mistrzostw wiata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Szkoa ycia na pit bike"ach - modzi Polacy w drodze do Mistrzostw wiata

Autor: Konrad Bartnik 2020.04.30, 17:30 Drukuj

Daniel Blin, Mateusz Molik, bracia Milan i Oleg Pawelec, Mateusz Pasiuk - poczynania tych młodych polskich zawodników już niedługo będziemy śledzić na europejskich arenach zmagań - prostej ścieżce do najbardziej prestiżowych serii wyścigowych na świecie - MotoGP i WSBK. Ich wspólny mianownik? Solidna praca wykonana na pit bike’ach. 

Pit bike - niewielkie motocykle, wielkie możliwości. Maszyny, które mimo skromnych rozmiarów pozwalają na doskonałe poznanie fizyki jazdy jednośladem. Są przy tym przystosowane do wzrostu młodych adeptów, a szeroka gama silnikowa pozwala na dobranie mocy do ich aktualnych umiejętności. Pit bike’i są nie tylko znakomitymi maszynami szkoleniowymi, ale też rasowymi wyścigówkami. Mistrzostwa Polski Pit Bike z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę uczestników, a poziom rywalizacji rośnie. 

NAS Analytics TAG

To właśnie ze środowiska pit bike wywodzą się młodzi polscy zawodnicy, którzy w tym sezonie - jeśli epidemia wygaśnie i pozwoli mu wystartować, będą szukali swojej drogi na motocyklowy szczyt - MotoGP lub WSBK. O kim mowa?

Daniel Blin - obecnie 18-latek pochodzący z Torunia, w tym sezonie dostał pełen angaż do mistrzostw świata w klasie World Supersport 300 w barwach włoskiego teamu Biblion MotoXracing with S97 Racing, gdzie dosiada Yamahy R3. Wcześniej od 2016 roku wygrywał krajowe zawody pit bike, a w barwach Wójcik Racing Team triumfował w klasie 300 w mistrzostwach Polski i pucharze Alpe Adria. Ma za sobą również eliminacje do prestiżowego Red Bull Rookies Cup. 

Mateusz Molik - trzynastolatek z Poznania, syn Jacka Molika, kartingowego mistrza i jednego z najszybszych zawodników motocyklowych mistrzostw Polski. Mateusz w zeszłym sezonie zajął trzecie miejsca w Pucharze Polski klasy Sport 250 oraz Pucharze Polski Pit Bike SM w klasie Stock 150 Junior. Teraz przed nim kolejne wyzwanie - prestiżowy cykl Northern Talent Cup, który ma być rozgrywany obok niektórych europejskich rund MotoGP i WSBK - ich tegoroczny terminarz wciąż pozostaje niestety zagadką. NTC to organizowany przez Dornę i FIM puchar dla młodych zawodników, będący bezpośrednim wstępem do świata MotoGP i WSBK.

Milan i Oleg Pawelec, Mateusz Pasiuk - cała trójka rządzi w polskich pit bike’ach. 12-letni Milan z kompletem zwycięstw jest niekwestionowanym mistrzem klasy Stock 150, jego dwa lata starszy brat Oleg zajmuje drugie miejsce. 13-letni Mateusz Pasiuk jest z kolei mistrzem klasy Stock 125. Teraz ci trzej obiecujący zawodnicy w barwach Wójcik Racing Teamu wystartują w European Talent Cup, skąd już prosta droga do juniorskich mistrzostw świata Moto3. Milan Pawelec ma za sobą również start w eliminacjach do Red Bull MotoGP Rookies Cup.

Serdecznie namawiamy wszystkich rodziców, których dzieci chcą rozpocząć przygodę z motocyklami, do znalezienia najbliższej szkółki jazdy pit bike. To nie tylko świetna i bezpieczna zabawa, ale także prawdziwa kuźnia talentów. Co więcej, są to zajęcia całoroczne - dzięki niewielkim rozmiarom motocykli oraz ich umiarkowanym prędkościom, mogą być prowadzone w specjalnych halach. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr