tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati Superleggera V4 2020. Jaka moc? Ile way?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati Superleggera V4 2020. Jaka moc? Ile way?

Autor: Raff 2020.05.21, 14:46 1 Drukuj

Ducati Superleggera, lżejsza wersja ekscytującego superbike'a Panigale V4, trafi wreszcie do produkcji. Stanie się tak zaraz po testach wysokich prędkości na torze w Nardo.

Włochy powoli otwierają się na normalne życie. Po miesiącach zamrożenia aktywności, do pracy wraca także fabryka Ducati w bolońskiej dzielnicy Borgo Panigale. Claudio Domenicali, szef włoskiej marki, zapowiedział wznowienie prac nad modelem Superleggera - lekką wersją modelu Panigale V4.

NAS Analytics TAG

Motocykl trafi do produkcji zaraz po zakończeniu testów na torze Nardo, gdzie sprawdzane będą własności jezdne przy wysokich prędkościach. Linie montażowe są już gotowe, a zatem jeśli wszystko pójdzie dobrze, pierwsze Superleggery wyjadą z fabryki już w przyszłym tygodniu.

Motocykl napędzany będzie widlastą czwórką o pojemności 1299 cm3 i mocy 230 KM, co przy wadze 152,2 kg na sucho, czyni tę wartość astronomiczną. Niską masę uzyskano stosując ramę, wahacz i koła z włókna węglowego. Motocykl wyposażony jest w zaawansowany pakiet aerodynamiczny, znany z wyścigowych wersji MotoGP, w tym skrzydełka - winglety, które, zdaniem producenta, wytwarzają siłę docisku 270 kg przy prędkości 270 km/h .

Superleggera testowana będzie na torze w Nardo - gigantycznym obiekcie wybudowanym przez Fiata dla testowania prędkości maksymalnych swoich samochodów. Długość nitki toru wynosi 12,6 km.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr