tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Arcydzieo woskiej techniki. Ruszya produkcja Ducati Superleggera V4 [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Arcydzieo woskiej techniki. Ruszya produkcja Ducati Superleggera V4 [VIDEO]

Autor: Janusz Bbenek 2020.06.18, 13:02 Drukuj

Ekstremalnie lekkie, szybkie i ekskluzywne Ducati Superleggera V4 weszło właśnie do produkcji. Zakład w Borgo Panigale opuści zaledwie 500 tych maszyn. Szczęśliwy właściciel motocykla z numerem 1/500 odbierze go za kilka dni z rąk samego Claudio Domenicalego, prezesa firmy Ducati. 

Ducati Superleggera V4 to motocykl budzący ogromne emocje, ponieważ na zupełnie nowy poziom wynosi kwestię masy, osiągów i zastosowanych technologii w motocyklu drogowym. Jest to pierwszy na świecie model dopuszczony do ruchu, którego podstawowe elementy konstrukcyjne - rama, rama pomocnicza, wahacz oraz koła wykonane są z karbonu, dając oszczędność masy o 6,7 kg w stosunku do standardowego Panigale V4. 

NAS Analytics TAG

Dalsze ograniczenie masy, o 2,8 kg udało się uzyskać w silniku Superleggery V4. Jednostka o pojemności 1103 cm3 generuje 224 KM na homologowanym na drogi wydechu Akrapovic oraz 234 KM na tytanowym wydechu wyścigowym, który wraz z innymi komponentami przeznaczonymi na tor oferowany jest w komplecie z motocyklem. Całość uzupełniają lekkie zawieszenie Ohlins, topowe hamulce Brembo, wyrafinowana elektronika oraz szczegółowo dopracowana aerodynamika. 

Dzięki szerokiemu zastosowaniu elementów z karbonu, magnezu, tytanu i frezowanego aluminium Superleggera V4 w konfiguracji drogowej waży tylko 159 kg na sucho, o 16 kg mniej niż Panigale V4. W wersji torowej masa wynosi tylko 152,2 kg, co przy podwyższonej o 10 KM mocy daje rewelacyjny stosunek mocy do masy wynoszący 1,54 KM/kg. 

Ducati Superleggera V4 będzie wyprodukowana w ściśle limitowanej liczbie 500 sztuk, kosztujących po ok. 100 tysięcy euro. Numer każdej z nich będzie wybity na półce widelca oraz kluczyku. Właściciel pierwszej sztuki, o numerze 1/500 został zaproszony do Borgo Panigale, gdzie motocykl przekaże mu sam Claudio Domenicali. Zobaczcie, jak powstaje ten niezwykła maszyna:

Więcej informacji na temat motocykli Ducati znajdziecie na stronie www.ducatipolska.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr