tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: niezamierzony sabotaż Quartararo przyczyną awarii motocykla Millera
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MotoGP: niezamierzony sabotaż Quartararo przyczyną awarii motocykla Millera

Autor: Konrad Bartnik 2020.09.21, 12:38 Drukuj

W czasie wczorajszego wyścigu MotoGP na torze w Misano Ducati jadącego w pierwszej dziesiątce Jacka Millera nagle straciło moc, co zmusiło zawodnika do wycofania się z rywalizacji. Inspekcja maszyny oraz nagrania video ukazały dosyć niecodzienną przyczynę problemu - foliową "zrywkę" z kasku Fabio Quartararo, która została wessana przez motocykl Millera. 

Szerokie i niezakłócone pole widzenia to jeden z kluczowych czynników dla kierowców wyścigowych, którzy jadąc z ogromnymi prędkościami muszą dokładnie ogarniać przestrzeń przed sobą. Na wizjerze kasku warstwa ubitych owadów oraz innych zanieczyszczeń rośnie bardzo szybko,a trudno sobie wyobrazić, że zawodnicy w czasie wyścigu czyszczą szybki swoich kasków. 

NAS Analytics TAG

Wymyślono na to bardzo skuteczny patent, stosowany również w innych dziedzinach motosportu. Są to tzw. zrywki, czyli kilka warstw naklejanej na wizjer przezroczystej folii, zaopatrzonej w łatwo dostępne odstające uchwyty. Kiedy kierowca uzna, że warstwa brudu i owadów zaczyna przeszkadzać, po prostu zrywa i odrzuca jedną warstwę, otrzymując perfekcyjnie czysty wizjer.

Niestety, oderwana folia może narobić poważnych szkód innym zawodnikom, o czym przekonał się wczoraj Jack Miller. Do wlotu powietrza w jego Ducati została zassana zrywka, którą wyrzucił jadący przed nim Fabio Quartararo. Patrząc na zdjęcie elementu wyciągniętego z maszyny Millera nie ma wątpliwości - na folii znajduje się numer 20, z jakim startuje francuski zawodnik. 

Nie był to oczywiście celowy sabotaż, tylko niefortunny przypadek. Czy dyrekcja MotoGP wprowadzi w związku z tym jakieś nowe regulacje, dotyczące stosowania zrywek? Poczekamy, zobaczymy. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę