tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mamy to! Sezon 2020 MotoGP ruszy pod koniec lipca na torze Jerez
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Mamy to! Sezon 2020 MotoGP ruszy pod koniec lipca na torze Jerez

Autor: Konrad Bartnik 2020.05.07, 11:56 Drukuj

Wyścigi klas Moto2 i Moto3, które odbyły się w Katarze, nie są raczej traktowane przez kibiców jako oficjalne rozpoczęcie sezonu. Pierwsze zawody z udziałem zawodników klasy królewskiej zobaczymy w dniach 19 i 26 lipca na torze Jerez. Tuż po wyścigach prototypów na tym samym obiekcie odbędzie się runda cyklu World Superbike.

W tym dziwnym sezonie zarządzająca cyklami MotoGP i WSBK firma Dorna oraz lokalne władze i zarządy torów musieli nauczyć się trudnej sztuki improwizacji. Sytuacja zmieniała się z tygodnia na tydzień, a pierwotny kalendarz legł w gruzach. Na szczęście pośród tego chaosu mamy już pierwsze oznaki powrotu do normalności. 

NAS Analytics TAG

Szef Dorny Carmelo Ezpeleta po rozmowach z władzami hiszpańskiej Andaluzji oraz burmistrzem miasta Jerez ogłosił, że powrót do wyścigów MotoGP nastąpi właśnie na tym obiekcie. Będą do aż dwie rundy z rzędu, rozegrane 19 i 26 lipca. Na tor nie będzie niestety wpuszczona publiczność, ma się tam znaleźć wyłącznie personel niezbędny do obsługi imprezy - łącznie ok. 1300 osób. W celu uniknięcia długich podróży, uciążliwych procedur bezpieczeństwa i wysokich kosztów dla ekip, kolejne 12 wyścigów również ma się odbyć w Europie.

Tydzień po zawodnikach i ekipach MotoGP na torze Jerez ma się pojawić karuzela World Superbike, która również pozostaje unieruchomiona od czasu inauguracyjnej rundy w Australii. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr