tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki pierwszej rundy Mistrzostw ¦wiata w Matterley Basin

MXGP: wyniki pierwszej rundy Mistrzostw ¦wiata w Matterley Basin

Autor: Dominika Jochymska 2020.03.01, 20:16 Drukuj

Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata w Motocrossie za nami. Warunki pogodowe w Matterley Basin pozostawiały wiele do życzenia, na szczęście do zawodników nie można mieć żadnych pretensji. Było szybko, było widowiskowo i momentami zaskakująco. Tak, jak powinno być podczas MXGP.

MXGP

Jeffrey Herlings zwyciężył w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata MXGP 2020 w Matterley Basin. I tak jak zapowiadał przed startem sezonu, było w nim widać "nowego" Herlingsa. Wczoraj w kwalifikacjach Herlings wykręcił czwarty czas, natomiast dzisiaj wyszedł wcześnie na prowadzenie w pierwszym wyścigu i z łatwością dowiózł je do mety. Natomiast za nim działo się sporo!

Gajser napotkał problemy już na pierwszym okrążeniu kiedy to zderzył się z Van Horebeekiem i jechał dalej na siódmej pozycji. Jakby tego było mało, Słoweniec, który był wczoraj najszybszy, na ostatnim zakręcie ostatniego okrążenia zaliczył jeszcze upadek i ostatecznie dojechał na metę jako ósmy. Jeremy Seewer ukończył pierwszy wyścig jako drugi, po tym jak udało mu sie wyprzedzić Mitcha Evansa. Evans z kolei starał się trzymać w szachu Cairolego i to mu się udało. Australijczyk ukończył bieg jako trzeci, a Włoch jako czwarty.

W drugim wyścigu Herlings uplasował się na drugim miejscu, po tym jak wyprzedził Antonio Cairolego. Od samego początku tego biegu prowadził Tim Gajser i to właśnie on dojechał do mety pierwszy. Cairoli pojechał dziś bezpiecznie, uzyskując wyniki 4-3, co dało mu ostatecznie trzecie miejsce. Jeremy Seewer (2-8) zajął czwartą pozycję, a Mitch Evans z wynikiem 3-7 uplasował się na piątej, w swoim debiucie w najwyższej klasie.

Po ciężkiej pierwszej rundzie, w warunkach, które wczoraj były wietrzne, deszczowe i błotniste, co skutkowało dzisiaj zdradliwą nawierzchnią i dużymi koleinami, dodatkowo zawodników mocno raziło zachodzące słońce, które sprawiło, że miejscami widoczność była mocno ograniczona, top trzy to Herlings, Gajser i Cairoli.

MX2

Jago Geerts zwyciężył w klasyfikacji generalnej MX2. Było to pierwsze zwycięstwo w jego karierze, ale nie ułatwił sobie zadania. Belg wygrał pierwszy wyścig po starcie z szóstego miejsca i dojechał na drugie miejsce. Następnie wyprzedził lidera wyścigu, Toma Vialle, który jeszcze chwilę wcześniej miał dziesięć sekund przewagi. Francuz zaliczył błąd na skoku, po którym zgasł mu motocykl. Jakby tego było mało, był to pierwszy, ale nie ostatni upadek Vialle, który ostatecznie ukończył wyścig jako szósty.

W drugim wyścigu Geerts dobrze wystartował i przymierzał aię, aby wyprzedzić prowadzącego Hofera, jednak zaliczył upadek i musiał przedzierać się przez stawkę. Ostatecznie drugi bieg ukończył jako czwarty, ale to wystarczyło, aby wygrał w klasyfikacji zawodów.

W drugim wyścigu, sprawy potoczyły się lepiej dla Toma Vialle. Udało mu się wyprzedzić lidera wyścigu i kolegę z teamu, Rene Hofera i nieco odkupić fatalny pierwszy bieg. Natomiast Hofer, który jedzie pierwszy pełny sezon w MX2, długo prowadził w wyścigu, a ostatecznie ukończył jako drugi, a całe GP jako piąty. Najszybszy wczoraj, Mikkel Haarup, jechał dziś równo i z wynikiem 3-3 zajął trzecią pozycję.