tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koronawirus: zakaz organizacji imprez masowych. Ktre imprezy nie odbd si w terminie?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koronawirus: zakaz organizacji imprez masowych. Ktre imprezy nie odbd si w terminie?

Autor: Dominika Jochymska 2020.03.10, 17:22 Drukuj

W związku z ogólnokrajowym zakazem organizacji imprez masowych, zaplanowana na 14. marca finałowa runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Atlas Arenie w Łodzi nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Freestyle Heroes, które miało odbyć się 21. marca w Arenie Gliwice zostało przeniesione na nowy termin. W związku z zagrożeniem wirusem nowe daty mają też: runda MXGP w Trentino, Masters of Dirt w Wiedniu oraz FIM X-Trial of Nations.

Premier poinformował dziś o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. To zalecenie WHO, które ma na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Oznacza to, że zaplanowana na najbliższe dni wydarzenia, w tym także te spod znaku motosportu, nie odbędą się zgodnie z planem.

NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Świata SuperEnduro

14. marca w łódzkiej Atlas Arenie, po raz pierwszy w historii, miała odbyć się finałowa runda Mistrzostw Świata w SuperEnduro. Jak już wiadomo, wydarzenie nie odbędzie się w najbliższą sobotę, a organizatorzy pracują nad nowym terminem dla tej imprezy. Czy to się uda? Mamy ogromną nadzieję, ale wiemy również, że może być to trudna sprawa ze względu na startujący niedługo sezon outdoorowy oraz serię WESS (World Enduro Super Series). Mimo wszystko trzymamy kciuki!

Oświadczenie ze strony organizatora:

- Drodzy kibice, zawodnicy oraz partnerzy wydarzenia Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2019/2020 - Łódź.

W dniu dzisiejszym Wojewoda Łódzki zakazał organizacji imprez masowych zaplanowanych na terenie miasta Łódź. To samo uczynił również Premier Mateusz Morawiecki w stosunku do wszystkich imprez masowych planowanych na terenie całego kraju.

Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby finałowa runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Łodzi była spektakularnym wydarzeniem, na najwyższym światowym poziomie. Jednakże zdrowie ludzkie to największy skarb każdego człowieka, w związku z czym powinnyśmy Wszyscy zaakceptować oraz uszanować odgórną decyzję. Zgodnie z informacją jaką Wojewoda Łódzki podał podczas porannej konferencji prasowej - finałowa runda Mistrzostw Świata SuperEnduro nie odbędzie się w planowanym terminie tj. w najbliższą sobotę 14 marca 2020 roku.

To bardzo trudna i nietypowa sytuacja, która jeszcze nigdy nie miała miejsca. Jako organizator dołożyliśmy wszelkiej staranności oraz wypełniliśmy wszystkie niezbędne dokumenty aby przeprowadzić Mistrzostwa. W organizację tego wydarzenia włożyliśmy całe serce oraz zaangażowaliśmy duże środki finansowe. Niestety panujący koronawirus to siła wyższa, na którą nikt z nas nie ma wpływu.

Prosimy o wyrozumiałość. W ciągu najbliższego tygodnia przekażemy Wam pełne informacje odnośnie możliwości przesunięcia terminu wydarzenia lub też decyzję odnośnie jego całkowitego odwołania oraz sposobu rozliczeń biletów.

Z uszanowaniem,
Agencja Sport UP

Freestyle Heroes

Druga edycja freestyle Heroes zaplanowana na 21. marca została przesunięta na późniejszy termin. Nowa data to 30. maja. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Informacja ze strony organizatora:

- Nowa data Freestyle Heroes 2020

Ze względu na odwołanie wszystkich imprez masowych zdecydowaliśmy się na przełożenie Freestyle Heroes 2020. Nasze widowisko odbędzie się 30 maja w Arena Gliwice! Nie poddajemy się, działamy dalej i szykujemy się na maj - to będzie idealny prezent na dzień dziecka!

Zostajecie z nami? Światowej klasy zawodnicy extreme&moto zrobią dla Was niesamowite show 30 maja!

Poniżej przedstawiamy Wam dwie opcje do wyboru w zaistniałej sytuacji:

- Przyjdź na Freestyle Heroes 30 maja!
Jeśli mimo zmiany daty zostajecie z nami to nie musicie nic robić! ➡ Bilety będą obowiązywać 30 maja! Te same miejsca, które zajęliście na Arenie Gliwice zostają Wasze.

- Zwróć bilet.
Bilety mogliście zakupić w kilku opcjach. Bilety należy zwrócić w miejscu ich zakupu. W zależności od biletu, w różny sposób przebiega procedura zwrotu (...)

Szczegóły dotyczące zwrotów znajdziecie TUTAJ

Miasto Gliwice zaprasza!

W Europie również

Jednak nie tylko odbywające się w Polsce wydarzenia zostały przesunięte na nowe terminy.

MXGP

Na 4 i 5 kwietnia zaplanowana była runda Mistrzostw Świata w Motocrossie, która miała odbyć się we włoskim Trentino. W związku jednak z wprowadzoną kwarantanną całego kraju, która potrwa minimum do 3. kwietnia organizator zedydował sie na  zmianę terminu na lipcowy.

- Infront Moto Racing z przykrością informuje, że z powodu trwającej epidemii koronawirusa MXGP w Trentino we Włoszech, przewidziane na 4 i 5 kwietnia, zostało przełożone na 18 i 19 lipca 2020 roku.

Biorąc pod uwagę bardzo trudną sytuację we Włoszech w odniesieniu do koronawirusa oraz fakt, że włoski rząd zabronił organizacji wydarzeń publicznych we Włoszech do 3 kwietnia, w tym trudności w podróżowaniu po północnych regionach kraju, w porozumieniu z FIM, lokalnym organizatorem i władzami Trydentu, MXGP 2020 w Trentino we Włoszech zostaną przełożone. Infront Moto Racing, FIM i lokalny organizator ocenili alternatywną datę i mogą teraz ogłosić, że MXGP w Trentino zostało przesunięte na 18 i 19 lipca 2020 roku.

Celem Infront Moto Racing i FIM jest sprawienie, aby Mistrzostwa Świata FIM w Motocrossie i Mistrzostwa Europy w Motocrossie przebiegały ze wszystkimi zaplanowanymi wydarzeniami. Pozostała część kalendarza MXGP, jak do tej pory, pozostaje niezmieniona, a rozwój sytuacji w każdym kraju jest codziennie monitorowany.

W porozumieniu z organizatorami innych rund MXGP i lokalnymi władzami, Infront Moto Racing jest przygotowany na przełożenie innych wydarzeń, jeśli będzie to konieczne.

W tym trudnym momencie prosimy wszystkich o wielkie poczucie odpowiedzialności i nie słuchanie plotek, ale poleganie tylko na oficjalnej komunikacji ze strony Infront Moto Racing i FIM - czytamy na stronie organizatora.

Masters of Dirt

Masters of Dirt, podobnie jak Mistrzostwa Świata SuperEnduro, było zaplanowane na najbliższy weekend w wiedeńskiej Stadthalle. Trzydniowe odsłona "Mistrzów Dirtu" jest zawsze sporym wydarzeniem i od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nie tylko wśród austriackich widzów, ale także widowni międzynarodowej. Tym razem, również musiała zostać przesunięta.

Na Facebooku Masters of Dirt czytamy:

- Droga Rodzino Masters of Dirt,

Z ciężkim sercem, ale musimy postępować zgodnie z instrukcjami rządu austriackiego i Ministerstwa Zdrowia. Właśnie musieliśmy przerwać prace budowlane nad "MASTERS OF DIRT - Freestyle Evolution 2020" w Wiener Stadthalle. Niestety wszystkie show zaplanowane na 13-15 Marca 2020 w Wiener Stadthalle muszą zostać odwołane. Do ostaniej sekundy mieliśmy nadzieję, że impreza się odbędzie, ale niestety w obecnej sytuacji mamy związane ręce.

Nowe daty show zostały już ustalone: ​​"MASTERS OF DIRT - Total Freestyle 2020" odbędzie się w dniach 26-28 czerwca 2020 roku w Wiener Stadthalle. Bilety już zakupione pozostają ważne. Czekamy z niecierpliwością i do tego czasu będziemy trenować na pełnych obrotach, aby show był jeszcze bardziej spektakularny. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie! Do zobaczenia w czerwcu!

Wasz zespół Masters of Dirt

Pod znakiem zapytania pozostają także kolejne odsłony MoD: 20. marca w Linz, 27. marca w Graz i być może nawet 10. kwietnia w Salzburgu. Nie wykluczone, że oświadczenia dotyczące tych wydarzeń będą pojawiać się sukcesywnie.  

X-Trial of Nations

Na stronie FIM czytamy również o zmianie daty FIM X-Trial of Nations:

- Z powodu trwającej epidemii koronawirusa podjęto decyzję o odroczeniu FIM X-Trial of Nations, które miały się odbyć 3. kwietnia we Liévin we Francji.

W miarę rozwoju globalnej epidemii koronawirusa rząd francuski poinformował, że nie będzie możliwa organizacja wydarzeń publicznych z udziałem ponad tysiąca osób, do odwołania.

Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM), Fédération Française de Motocyclisme (FFM), organizator 2Play i lokalny organizator z przykrością informują, że wydarzenie zostało przełożone.

Wszystkie strony obecnie oceniają, czy będzie możliwe ponowne zaplanowanie wydarzenia w dalszej części sezonu. Kolejne aktualizacje zostaną wydane w odpowiednim czasie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr