tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Mitch Evans przeszed operacj ramienia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: Mitch Evans przeszed operacj ramienia

Autor: Dominika Jochymska 2020.04.07, 20:48 Drukuj

Mitch Evans, zawodnik teamu HRC, został kontuzjowany podczas GP Holandii. Gdyby sezon przebiegał normalnie, Australijczyk musiałby opuścić kilka rund, teraz nie traci nic i dochodzi do zdrowia po operacji.

Przypomnijmy, podczas pierwszego okrążenia pierwszego wyścigu w Valkenswaard, Mitch Evans uczestniczył w grupowej kraksie.  W wyniku czego australijski zawodnik zwichnął prawe ramię. To był niefortunny i przedwczesny koniec zmagań w Holandii dla Evansa, który walczył w pierwszej dziesiątce.

NAS Analytics TAG

Sam Evans mówił, że wszystko będzie wiadomo dopiero po badaniu rezonansem magnetycznym. Okazało się później, że niezbędna jest operacja. Teraz Mitch jest już po zabiegu i zdrowieje w domu w Australii.

Wykonana przez dr Steve'a Andrewsa w szpitalu w Brisbane artroskopowa stabilizacja ramienia przebiegła płynnie i bez komplikacji, dając Evansowi najlepszą możliwą szansę na jak najszybsze wyleczenie podczas wymuszonej przerwy w kalendarzu MXGP.

Na ten moment, kolejna zaplanowana runda MXGP odbędzie się w Rosji 6. czerwca, za trzy miesiące. Ze względu jednak na niepewny charakter obecnej pandemii COVID-19, nie ma niczego pewnego w harmonogramie w tym sezonie. To dobra wiadomość dla Australijczyka, który może skoncentrować się na regeneracji sił i powrocie do formy. Formy, która była wysoka od samego początku sezonu, kiedy Mitch swoje pierwsze MXGP w Matterley Basin ukończył na piątym miejscu (3-7).

- Cieszę się, że miałem operację, a teraz mogę wrócić do domu i rozpocząć powrót do zdrowia. To dziwna sytuacja z sezonem i tymi wszystkimi przełożonymi wyścigami, ale moim celem teraz jest rehabilitacja ramienia w 100% i powrót do jazdy oraz ponowne poczucie się komfortowo na motocyklu. Ogromne podziękowania dla zespołu HRC za ich wsparcie i rady. Mam nadzieję, że wkrótce wrócę. Bądźcie wszyscy bezpieczni! - powiedział Mitch Evans.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr