tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki pierwszego dnia w Valkenswaard
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki pierwszego dnia w Valkenswaard

Autor: Dominika Jochymska 2020.03.07, 19:54 Drukuj

Holenderskie Valkenswaard jest gospodarzem drugiej rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie. Warunki pogodowe są o wiele lepsze niż tydzień temu w Wielkiej Brytanii, więc pierwszy dzień przebiegł zgodnie z planem. Odbyły się wyścigi kwalifikacyjne klas MXGP i MX2, a Mistrzostwa Europy EMX250 oraz klasa Kobiet pojechały pierwsze punktowane wyścigi.

MXGP

NAS Analytics TAG

To był niesamowity wyścig. Tim Gajser miał 7 sekund przewagi nad Prado i Herlingsiem, kiedy jego Honda zgasła, pozostawiając wściekłego Słoweńca za lodzie. Z 33. miejscem dzisiaj, jutro Gajser będzie miał koszmarny wybór bramki startowej, mimo że ma prędkość, aby wygrywać.

Jeffrey Herlings miał dziwny wyścig. Zajął ostatecznie drugie miejsce, ale po drodze różnie bywało. Najpierw nie potrafił wyprzedzić Gajsera, a następnie, został wyprzedzony kolejno przez Jorge Prado, Gautiera Paulina, Arminasa Jasikonisa i Paulsa Jonassa, gwałtownie spadając na piątą pozycję. Herlings w końcu się odnalazł i awansował na trzecie miejsce za Prado i Gajserem. Potem motocykl Słoweńca odmówił posłuszeństwa, a Prado i Herlings walczyli o wygraną.

Herlings, po kilku próbach, ostatecznie wyprzedził Prado, ale nikt nie powiedział, że tak to się skończy. Jasikonis wyminął Prado kilka zakrętów później, a następnie wyprzedził Herlingsa i w świetnym stylu wygrał kwalifikacje.

Pelne wyniki wyścigu kwalifikacyjnego klasy MXGP - TUTAJ

MX2

Jago Geerts prowadził w wyścigu kwalifikacyjnym od początku do końca. Nie odpuścił nawet pomimo presji ze strony zdeterminowanego Toma Vialle, który naciskał w pierwszej połowie wyścigu. Geerts utrzymał swoje tempo, podczas gdy Vialle swoje nieco stracił i pozwoił Geertsowi wygrać aż o 14 sekund. Bas Vaessen pojechał naprawdę dobrze i zajął trzecie miejsce przejeżdżając metę 4 sekundy po Vialle.

Pelne wyniki wyścigu kwalifikacyjnego klasy MX2 - TUTAJ

Najlepsze momenty kwalifikacji klas MXGP i MX2

EMX250

Bastian Boegh Damm zdominował wyścig otwierający w klasie Mistrzostw Europy EMX250. Na bardzo miękkim i wypełnionym koleinami torze Valkenswaard drugi, ze stratą ponad 22 sekund do zwycięzcy, był Isaac Gifting, a trzeci Jorgen-Matthias Talviku. Za najlepszą trójką walka toczyła się o wejście do pierwszej piątki. Kay De Wolf zajął czwarte miejsce, Lion Florian piąte, Gianluca Facchetti szóste, a Liam Everts siódme.

Pelne wyniki pierwszego wyścigu EMX250 - TUTAJ

Bastian Beogh Damm o swoim zwycięstwie

WMX

Kiara Fontanesi wygrała swój pierwszy wyścig w tym sezonie po ekscytującym ostatnim okrążeniu. Fontanesi miała czterosekundową przewagę, ale dojachała do zawodniczki, która utknęła w koleinie, musiała ją wyminąć i straciła trochę czasu. To pozwoliło Nancy Van de Ven ją dogonić ją i przez chwilę walczyć o zwycięstwo. Trzecie miejsce zajęła równo jadąca Larissa Papenmeier, chociaż na końcówce było blisko wyprzedzenia Van De Ven. Zawodniczki jechały blisko siebie i Papenmeier została przez Van de Ven wypchnięta na przedostatnim skoku. Sporo kłopotów miała dzisiaj Courtney Duncan, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Pelne wyniki pierwszego wyścigu WMX - TUTAJ

Kiara Fontanesi o swojej wygranej

Skrót pierwszego wyścigu WMX

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr