tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejne zmiany w kalendarzu MXGP i AMA Nationals. Supercross zawieszony
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejne zmiany w kalendarzu MXGP i AMA Nationals. Supercross zawieszony

Autor: Dominika Jochymska 2020.03.21, 19:14 Drukuj

W ostatnich dniach nastąpiło kilka kolejnych zmian w kalendarzu MXGP. Z wiadomych powodów, poza dwiema rundami, które zdążyły się odbyć w Wielkiej Brytanii i Holandii, dalsza część sezonu przesuwa się w czasie. Na zmiany zdecydowali się też organizatorzy Lucas Oil Pro Motocross. Natomiast AMA Supercross został zawieszony do odwołania.

Dalsza część sezonu MXGP coraz odleglejsza

NAS Analytics TAG

W minionym tygodniu, Infront Moto Racing poinformował o kolejnych zmianach w kalendarzu Mistrzostw Świata w Motocrossie. MXGP Francji, które miało odbyć się w dniach 9-10 maja, zostało przeniesione na koniec czerwca i odbędzie się w St.Jean d’Angely 27-28 czerwca.

Ta zmiana oznacza, że ​​również MXGP Indonezji w Dżakarcie zostanie przeniesione z czerwca na 31. października i 1. listopada. Tymczasem druga runda zaplanowana w Indonezji odbędzie się jako MXGP Azji 7. i 8. listopada, a jej lokalizacja zostanie ogłoszona wkrótce.

MXGP Włoch, odbywające się na legendarnym torze Maggiora, zostało przełożone z 17. maja na 5. lipca. Przystanek MXGP w niemieckim Teutschenthal został przeniesiony z 24. maja na 9. sierpnia.

W związku z tak licznymi zmianami w kaledarzu, przesunięciu uległ również termin Motocross of European Nations, pierwotnie zaplanowany na 11. października. Teraz ten termin zarezerwowany jest na MXGP Hiszpanii, podczas którego rozegrana zostanie przedostatnia runda Mistrzostw Europy. MXoEN odbędzie się dopiero 1. listopada na torze Riola Sardo na Sardynii.

Nowy kalendarz Mistrzostw Świata w Motocrossie 2020
07 czerwca - Orlyonok, Rosja
14 czerwca - Kegums, Łotwa
28 czerwca - Jean d'Angely, Francja
05 lipca - Maggiora, Włochy
19 lipca - Pietramurata, Włochy
26 lipca - Loket, Czechy
02 sierpnia - Lommel, Belgia
09 sierpnia - Teutschenthal, Niemcy
16 sierpnia - Uddevalla, Szwecja
23 sierpnia - KymiRing, Finlandia
06 września - Afyonkarahisar, Turcja
13 września - Szanghai, Chiny
20 września - Imola, Włochy
27 września - Monster Energy FIM MXoN - Ernee, Francja
11 października - Arroyomolinos, Hiszpania
18 października - Agueda, Portugalia
01 listopada - Dżakarta, Indonezja
08 listopada - Indonesia - miejsce zostanie potwierdzone później
22 listopada - Neuquen, Argentyna

AMA Supercross zawieszony, prganizator zwalnia pracowników

Zgodnie z przewidywaniami, organizator Mistrzostw Świata w Supercrossie, Feld Entertainment, odwołał kolejne dwie rundy: w Denver i Foxborough. Na ten moment, według różnych źródeł, firma, która jest właścicielem także takich marek jak: Disney on Ice, czy Monster Jam, zwolniła od 900 do 1200 swoich pracowników. Nie wiadomo, czy posunięcie to dotknie również bezpośrednio produkcję wydarzeń supercrossowych i jak dalej będą wyglądać losy serii, która na ten moment została zawieszona do odwołania.

Lucas Oil Pro Motocross jednak zmienia kalendarz

Z kolei organizator Mistrzostw USA w Motocrossie, MX Sports Pro Racing, do tej pory, uważnie przyglądał się sytuacji, aby ewentualnie podjąć odpowiednie działania. Przypomnijmy, że seria Lucas Oil Pro Motocross miała wystartować 16. maja. Już teraz wiemy, że wczoraj, w porozumieniu z AMA, kalendarz został zmieniony i rozgrywki rozpoczną się miesiąc później.

Nowy kalendarz Lucas Oil Pro Motocross 2020
13 czerwca - Jacksonville
20 czerwca - Mt. Morris
27 czerwca - Southwick
04 lipca - Buchanan
11 lipca - Lakewood
18 lipca - MillVille
25 lipca - Washougal
15 sierpnia - New Berlin
22 sierpnia - Mechanicsville
29 sierpnia - Crawfordsville
05 września - Pala

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr