tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross powróci we wrześniu?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA Supercross powróci we wrześniu?

Autor: Dominika Jochymska 2020.03.26, 13:13 Drukuj

Po odwołaniu rund w Indianapolis, Detroit, Seattle, Denver i Foxborough, teraz przyszedł czas na Las Vegas i Salt Lake City. Jak zapowiadają jednak organizatorzy rundy 11-17 odbędą się w dalszej części roku.

Jak brzmi oficjalna informacja prasowa, daty i lokalizacje nie zostały jeszcze ostatecznie potwierdzone. Pojawił się jednak drobny "przeciek" dotyczący ewentualnej daty wznowienia rozgrywek.

NAS Analytics TAG

Tony Alessi, ojciec Mike'a i równocześnie manager MCR Racing Team, na swoich social mediach, ujawnił datę, kiedy prawdopodobnie zostanie wznowiony Monster Energy AMA Supercross, w celu dokończenia rozgrywek 2020: - Powiedziano nam, że najszybciej kiedy będziemy mogli się ponownie ścigać to 18. września. Wskazuje to, że Supercross odbędzie się między końcem września, a końcem października, aby dokończyć siedem pozostałych rund cyklu.

Z uwagi na to, że od czerwca do 5. września będą jechać Mistrzostwa USA w Motocrossie, oznacza to dla zawodników szybki powrót do Supercrossu. Czas na treningi przed Anaheim 1 ulegnie więc znacznemu skróceniu.

Pozostaje kwestia ewentualnych kontuzji w sezonie outdoorowym, które mogą, w tym momencie, przekreślić szansę na tytuł Mistrza Świata w Supercrossie. To będą trudne wybory i decyzje, które zarówno Eli Tomac, jak i Ken Roczen oraz ich zespoły będą musieli podjąć.

Przypomnijmy, że ta dwójka zawodników, jeszcze nigdy nie była tak blisko zdobycia tytułu w Supercrossie, ani tak blisko siebie w tabeli. Dzielą ich zaledwie 3 punkty, a start w serii Lucas Oil Pro Motocross niesie ze sobą tym razem o wiele większe ryzyko.

Dodatkowo, po zmianach, Motocross of Nations znalazło się teraz w środku sezonu supercrossowego i MXGP! To wyjątkowa sytuacja i na pewno będzie wymagała od wszystkich zainteresowanych dobrej kalkulacji i... odrobiny szczęścia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę