tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross wznawia seri. Znamy daty i lokalizacj
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA Supercross wznawia seri. Znamy daty i lokalizacj

Autor: Dominika Jochymska 2020.05.15, 10:54 Drukuj

Feld Entertainment, ogłosiło wczoraj, że Monster Energy AMA Supercross, wznawia wyścigi, aby dokończyć rozgrywanie tegorocznej serii. W jakiej formule, kiedy i gdzie pojadą zawodnicy?

Ostatnie siedem rund mistrzostw zostanie rozegrane od 31. maja do 21. czerwca na stadionie Rice-Eccles Stadium w Salt Lake City, Utah. Aby zmieścić siedem wyścigów w trzytygodniowym okresie, wyścigi będą odbywać się w niedziele i środy. Klimat dnia wyścigowego będzie się znacznie różnić od tego, co znamy, ze względu na ilość środków ostrożności, których należy przestrzegać, ale wszyscy zgodzą się, że lepsze to niż nic.

NAS Analytics TAG

Listy startowe będą ograniczone do 40 najlepszych zawodników z klasyfikacji punktowej mistrzostw, a także zawodników zatwierdzonych przez organizatora. Zespołom powiedziano również, że będzie obowiązywał limit personelu, który obejmie: jednego mechanika na jednego zawodnika, kierownika zespołu i niezbędnych pracowników, takich jak technicy od zawieszeń, czy silnika. Zawodnicy będą przechodzić do linii startowej osobno dla każdego wyścigu, bez obecności mechaników. Co ma na celu ograniczenie liczby osób w ciasnych granicach pola startowego.

Fani nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach z powodu aktualnych wytycznych obowiązujących w Utah, które ograniczają masowe spotkania, a co zostało wyraźnie określone już na samym wstępie opracowywania tego planu. Jednak każdy wyścig będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem telewizji NBC i innych partnerów telewizyjnych na całym świecie.

Przypomnijmy, że rozmowy o wznowieniu Supercrossu w tym formacie toczyły się od tygodni, a najbardziej ptrawdopodobnym miejscem miał być State Farm Stadium w Arizonie. Szanse na zakończenie serii w Arizonie stały sie bardzo nikłe kilka tygodni temu, gdy stan zmagał się z gwałtownymi wzrostami zachorowań na COVID-19 i blokada została przedłużona do 15. maja. Zmusiło to Feld Entertainment do skontaktowania się z innymi lokalizacjami w ramach planu awaryjnego. Wybranie Salt Lake City może być nieco zaskakującą decyzją, ale pod wieloma względami może przynieść najlepszy efekt. Jeśli nie pamiętacie to właśnie tam miał się odbyć tegoroczny finał, zamiast w Las Vegas. I odbędzie się, tyle, że aż w siedmiu odsłonach.

Oficjalny komunikat Feld Entertainment:

Ostatnie siedem rund sezonu zostanie rozegranych od 31 maja do 21 czerwca na stadionie Rice-Eccles Stadium w Salt Lake City. Wyścigi będą transmitowane w telewizji NBC bez obecności fanów na stadionie. Komisja Sportowa w Utah, wieloletni partner Supercrossu, koordynuje nasz powrót do Utah.

Podobnie jak wszystkie dyscypliny sportu, seria Monster Energy AMA Supercross została przerwana na początku marca po rozegraniu dziesięciu z siedemnastu rund. Ostatni wyścig odbył się 7 marca na Daytona International Speedway w Daytona Beach na Florydzie. Przypomnijmy, że wygrał tam Eli Tomac zaliczając piąte zwycięstwo w tym sezonie i utrzymał w tabeli minimalną przewagę 3 punktów nad Kenem Roczenem.

Przemysł sportowy w Stanach Zjednoczonych, podobnie jak praktycznie wszystkie branże, jest poważnie dotknięty pandemią COVID-19. Monster Energy AMA Supercross zasila całą branżę i jest głównym źródłem dochodu dla tysięcy ludzi, w tym zawodników. Bez wydarzeń branża jest w poważnym niebezpieczeństwie finansowym. Powrót do pracy obejmujący całą infrastrukturę jest ważny. W przeciwieństwie do innych profesjonalnych sportów, w których ludzie są zabezpieczeni gwarantowanymi umowami, zawodnicy Supercrossu, personel zespołów wyścigowych i wielu innych zaangażowanych w produkcję tych wydarzeń i realizacje telewizyjne są niezależnymi kontrahentami.

- Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Feld Entertainment, Rice-Eccles Stadium Uniwersytetu w Utah i Departamentem Usług Zdrowotnych w Utah. Ich stałe wsparcie wraz ze wsparciem gubernatora stanu Utah, Gary'ego R. Herberta, umożliwiło powrót Supercrossu do Utah. Z niecierpliwością oczekujemy również prezentacji stanu Utah na całym świecie poprzez globalny zasięg serii Monster Energy AMA Supercrossu -  powiedział Jeff Robbins, prezes i dyrektor generalny Komisji Sportowej Utah.

Odpowiedzialny powrót do wyścigów zapewnią wytyczne i protokoły dla zawodników i personelu, które są zgodne z wszystkimi federalnymi, stanowymi i lokalnymi wskazaniami zdrowotnymi i regulacjami. Działania zabezpieczające obejmą: obowiązkowe badanie wstępne, testy, kontrole temperatury, maski na twarz, regularne odkażanie i utrzymywanie dystansu społecznego w celu ograniczenia kontaktu między osobami pracującymi przy wydarzeniu. Stadion pomoże we wdrożeniu i realizacji naszego planu. Supercross, we współpracy z jednostką medyczną Alpinestars, ma wyszkolony zespół medyczny składający się z 7 specjalistów do pomocy na miejscu.

Format wyścigów został dostosowany w celu zmniejszenia liczby zawodników, aby utrzymać się w granicach minimalnych wymagań. Ustalony format wyścigów będzie miał zastosowanie we wszystkich siedmiu rundach, z wyjątkiem finału, który będzie wspólnym finałem obu dywizji klasy SX250.

Format wyścigów Supercross dla ostatnich siedmiu rund:

- Klasa SX450 - 40 zawodników na podstawie aktualnej klasyfikacji punktowej i liczby najlepszych wyników w 2020 roku lub łącznych wyników sezonu
- Klasa SX250 - 40 zawodników na podstawie aktualnej klasyfikacji punktowej i najlepszych wyników w 2020 roku lub w łącznych wyników sezonu
- Odbędą się dwie sesje kwalifikacyjne celem wyboru bramki startowej
- Klasa SX250 - dwa wyścigi kwalifikacjyne i wyścig ostatniej szansy (LCQ)
- Klasa SX450 - Dwa wyścigi kwalifikacyjne i wyścig ostatniej szansy (LCQ)
- Wydarzenie główne/finał klasy SX250
- Wydarzenie główne/finał klasy SX450

Po ostatnich siedmiu rundach zostanie ukoronowanych trzech mistrzów - jeden w klasie SX450 i dwóch w klasie SX250 z podziałem na dywizje: SX250 East i SX250 West. Mamy nadzieję, że ​​ostatnie siedem rund przyniesie fanom wyścigów pewną namiastkę normalności, tworząc niezapomniane wrażenia za pośrednictwem transmisji na żywo.

Zaznaczmy, że zawodnicy mają niewielki lub żaden kontakt, ponieważ ścigają się solo z innymi zawodnikami i noszą wiele elementów ochronnych - kaski zakrywające usta, gogle, rękawiczki, koszulki i spodnie, które nie pozostawiają prawie żadnej przestrzeni skórnej wystawionej na ekspozycję, a także w wysokie motocrossowe buty.

Partnerzy Supercrossu: Oakley, Toyota i VP Racing Fuels, użyczają swojej wiedzy społeczności medycznej i byli pierwszymi, którzy wyszli na przeciw potrzebom opracowując i produkując masowo przyłbice, okulary i środki dezynfekujące. Ten rodzaj wiedzy specjalistycznej, jaki istnieje w branży, w połączeniu z przywództwem Utah i doświadczeniem Feld Entertainment w produkcji wydarzeń, przyczyni się do tego, aby przemysł mógł wrócić do wyścigów, jednocześnie pomagając w procesie przywracania i uzdrawiania w skali całego kraju.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr