tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: nowy termin Grand Prix Argentyny
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: nowy termin Grand Prix Argentyny

Autor: Dominika Jochymska 2020.03.11, 18:41 Drukuj

Pozostajemy w temacie koronawirusa i przesuniętych wydarzeń. Infront Moto Racing ogłosił wczoraj, że runda MXGP zaplanowana na 21. i 22. marca w Argentynie zostaje przesunięta. Dzisiaj podano nowy termin.

Po przesunięciu rundy MXGP w Trentino, przyszła kolej na Argentynę. Po zgłoszeniu 17 przypadków wirusa w tym kraju oraz pierwszych sygnałach o rosnących ograniczeniach w podróżowaniu, organizatorzy wydarzenia zadziałali szybko. We wtorek po południu ogłosili, że wyścig zostanie przełożony, a nową datę potwierdzą do środy rano. Tak też się stało. Nowa data rundy w Argentynie to 21. i 22. listopada. Kluczowym w nowym terminie jest, że to zdecydowanie najpóźniejsza data Grand Prix w ostatnich latach. Oznacza to również, że wyścig odbędzie się po Motocross of Nations, który ma odbyć się we Francji w dniach 26-27 września.

NAS Analytics TAG

Każdy, kto śledził MXGP w ostatnich latach, wie, że bieżące zmiany w kalendarzu są normalne, głównie ze względu na ambitne starania o wprowadzenie Motocrossu do rozwijających się regionów w Ameryce Południowej, Azji i na Bliskim Wschodzie lub z powodu nagłej konieczności, także na obiektach europejskich.

Wielkie zmiany w kierunku podróży i kierunku, w który kierowana jest cała logistyka są czymś, do czego organizatorzy są przyzwyczajeni. Często, z dużym wyprzedzeniem, zdają sobie sprawę, które rundy są zagrożone, ponieważ InFront Moto Racing zajmuje się logistyką dla każdego zespołu wyścigowego. Obecna kwestia różni się jednak znacznie od "normalnych problemów", na które trafiają na swojej drodze organizatorzy, jak na przykład tor, którego nie ma i nigdy nie było, czy niewidoczne fundusze lokalnego organizatora. W tej chwili są całkowicie na łasce rządów, które nakładają ograniczenia w celu stłumienia wirusa, co jest praktycznie niemożliwe do przewidzenia.

Kolejne w harmonogramie są rundy w Hiszpanii (18. i 19. kwietnia) i Portugalii (25. i 26. kwietnia). Mamy nadzieję, że odbędą się zgodnie z planem, choć wszystko zależy od tego, jak w kolejnych tygodniach będzie rozprzestrzeniać się wirus i jakie decyzje zostaną podjęte przez rządy obu państw.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr