tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki pierwszych wycigw i kwalifikacji w Matterley Basin
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki pierwszych wycigw i kwalifikacji w Matterley Basin

Autor: Dominika Jochymska 2020.02.29, 19:39 Drukuj

Mimo niekorzystnej pogody, pierwszy dzień Mistrzostw Świata w Motocrossie za nami. Klasy MXGP i MX2 pojechały dziś, zgodnie z planem, kwalifikacje, a Kobiety i Mistrzostwa Europy EMX125 pierwsze wyścigi. Warunki, z padającym co jakiś czas deszczem i silnym wiatrem, były bardzo trudne.

Brytyjska pogoda niestety zagrała na nosie organizatorom. W nocy z piątku na sobotę nad Matterley Basin przeszła potężna ulewa z huraganowym wiatrem. Z powodu zniszczeń i bardzo trudnych warunków na torze, poranne treningi i kwalifikacje zostały przesunięte na późniejsze godziny, a treningi dowolne i kwalifikacje zostały połączone w jedno. Cóż, jeśli w paddocku woda sięgała kostek, to można sobie wyobrazić, jak było na torze. W dodatku padający w ciągu dnia, co jakis czas, deszcz, nie poprawiał sytuacji.

NAS Analytics TAG

MXGP

W klasie MXGP, podczas kwalifikacji, najszybszy był dziś Tim Gajser. Drugi był Arminas Jasikonis, a trzeci Antonio Cairoli. I to pomimo tego, że Cairoli nadal twierdzi, że nie jest jeszcze w topowej formie. Do Gajsera stracił dziś mniej niż 1 sekundę! Nie bez powodu Włoch ma na swoim koncie dziewięć tytułów mistrzowskich i w tym sezonie, jeszcze nieśmiało, ale celuje w dziesiąty. Czwarty czas dzisiejszych kwalifikacji wykręcił Jeffrey Herlings. Za nim uplasowali się Pauls Jonass i Clement Desalle. Objawienie wyścigów przedsezonowych, Mitch Evans, dziś był ósmy. Jeremy Seewer uzyskał dziś 13. czas, Glenn Coldenhoff 18., a powracający po grudniowej kontuzji Jorge Prado 19.

Pełne wyniki dzisiejszych kwalifikacji klasy MXGP - TUTAJ

Tim Gajser o dzisiejszym dniu

MX2

W klasie MX2 najszybszy dziś był Mikkel Haarup. Drugi czas wykręcił, również zawodnik Kawasaki, Roan Van De Moosdijk. Jago Geerts był trzeci, a Tom Vialle czwarty. Thomas Kjer Olsen uzyskał siódmy czas. Wyniki może nieco zaskakujące, ale trzeba wziąć pod uwagę, że warunki na torze, co było widać i co również podkreślali zawodnicy, dziś były bardzo trudne.

Pełne wyniki dzisiejszych kwalifikacji klasy MX2 - TUTAJ

Mikkel Haarup o dzisiejszym dniu

Pierwsze wyścigi klasy Kobiet i Mistrzostw Europy EMX125

Na treningu czasowym najszybsza była Nancy Van De Ven, a zaraz za nią, powracająca do ścigania, Kiara Fontanesi. Obecna Mistrzyni Świata, Courtney Duncan, uzyskała czwarty czas. W pierwszym wyścigu jednak Duncan nie pozostawiła rywalkom złudzeń. Wyścig ukończyła jako pierwsza z 11-sekundową przewagą nad drugą na mecie, Kiarą Fontanesi. Trzecia była Lynn Valk. czwarta Larissa Papenmeier, a Nancy Van De Ven była dopiero piąta. Jutro klasa Kobiet pojedzie swój drugi wyścig, pytanie tylko w jakich warunkach?

Pełne wyniki pierwszego wyścigu WMX - TUTAJ

W Mistrzostwach Europy EMX125 wyścig zdominował Liam Everts. Tak, z TYCH Evertsów. Syn Stefana Evertsa jechał dziś gładko i precyzyjnie, mimo dużego błota. Zbudował sobie 40 sekund przewagi i tylko upadek na dwa okrążenia przed końcem sprawił, że stopniała ona do 24 sekund. Kevin Brumann był drugi, a Rasmus Pedersen trzeci. Jutro EMX125 pojedzie swój drugi wyścig, ale jeśli nic się nie zmieni, należy się spodziewać, że Everts wyjedzie z Matterley Basin z kompletem punktów.

Pełne wyniki pierwszego wyścigu EMX125 - TUTAJ

Jutro drugi dzień zmagań w Matterley Basin. W planie drugie wyścigi klas: Kobiet i EMX125 oraz po dwa wyścigi klas MXGP i MX2. Czy organizatorom uda się je wszystkie przeprowadzić? Prognozy pogody były na dzisiejszą noc i na jutro są optymistyczne, jednak póki co, jak to bywa z prognozami, nie sprawdzają się. Na miejscu ponownie spadł ulewny deszcz, a wiatr wieje z ogromną prędkością. Trzymamy kciuki, aby warunki się poprawiły. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr