tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 LITPro - GPS dla motocrossowców Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

LITPro - GPS dla motocrossowców

Autor: Beavis 2015.06.17, 09:52 Drukuj

Specjaliści z LITPro wyliczyli, że średnio różnica pomiędzy pierwszym, a czwartym zawodnikiem wynosi poniżej jednej sekundy na okrążeniu. Korzystając z nowoczesnej technologii pomagają oni znaleźć, gdzie ta sekunda zostaje zgubiona.

W amerykańskiej serii supercrossu i motocrossu nie tylko walczy się o pozycje, poklask i chwałę - walczy się też o ogromne pieniądze. Według mniej lub bardziej dokładnych wyliczeń w sezonie 2015 w klasie 450 w AMA Supercrossie do zarobienia był ponad milion dolarów z tzw. "purse money". Mowa tutaj tylko i wyłącznie o nagrodach pieniężnych od promotora serii, drugie tyle czołowi zawodnicy mają zagwarantowane w kontraktach z zespołami. To z tego powodu w seriach AMA można znaleźć sporo zawodników ścigających się bez wsparcia dużych marek, którzy są w stanie wyżyć z nagród za nawet dalsze pozycje.

~~~~~------~~~~~

Wracając do tematu, finansowo pomiędzy miejscami różnica w gotówce może wynosić nawet 2000 dolarów. Specjaliści z LITPro wyliczyli, że w zakończonym w tym roku sezonie AMA Supercrossu różnica czasowa pomiędzy pierwszym, a czwartym na mecie wynosiła 0,965 sekundy. W offroadzie to mało. LITPro przy wykorzystaniu najnowszej technologii chce pomóc zawodnikom znaleźć ten czas.

Jak to działa? LITPro korzysta z opatentowanego przez siebie rozwiązania HD-GPSTM, który wedle deklaracji firmy jest 20-krotnie bardziej dokładny od standardowych rozwiązań lokalizacyjnych. Dzięki preinstalowanych w dedykowanej aplikacji map z torami, montowane na kasku urządzenie jest w stanie bardzo dokładnie określić naszą linię przejazdu. Wirtualny tor z linią  przejazdu i czasami okrążeń można podzielić na segmenty, a sama aplikacja oferuje sporo dodatkowych funkcji i wykresów (w tym, np. analizę startów).

Czołowy amerykański trener, Aldon Baker, w krótkim filmie opowiada jak działa LITPro:

Przyznam szczerze, że z jednej strony niesamowite jest w jaki sposób można wykorzystać technologię by poprawić swoje wyniki, z drugiej offroad zawsze wydawał mi się sportem czystym od przekombinowanej elektroniki. LITPro póki co oferowany będzie tylko w Stanach Zjednoczonych z wybranymi torami zainstalowanymi w darmowej aplikacji (dostępnej tylko na urządzeniach z systemem iOS). Cena to 399 dolarów za urządzenie.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę