tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BRAIN One - telemetria dla każdego motocyklisty Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BRAIN One - telemetria dla każdego motocyklisty

Autor: Beavis 2016.02.29, 13:48 Drukuj

Może nie taka telemetria jak w MotoGP, ale nadal BRAIN One to ciekawe wykorzystanie nowoczesnej technologii.

Kojarzycie LITPro? System miałem okazję testować przy okazji naszej wyprawy na światową prezentację crossowych Husqvarn w zeszłym roku. W uproszczeniu: dużo czujników i dokładny GPS pozwala na zebranie i przeanalizowanie szczegółowych danych z jazdy, a potem zaprezentowanie ich w przystępnej formie w mobilnej aplikacji lub na komputerze. LITPro dedykowany jest jednak motocrossowcom, a BRAIN One to urządzenie skierowane do wszystkich motocyklistów.

~~~~~------~~~~~

Zasada działania jest taka sama. Oparte o otwartą wersję Androida urządzenie wyposażone jest w 9-osiowe czujniki, które są w stanie określić przeciążenia w trakcie przyspieszania, hamowania, złożenie, ale także np. w którym momencie robimy wheelie. Dzięki kombinacji GPS-GLONASS możliwe jest określenie bardzo dokładnej lokalizacji - na tyle dobrej by wizualnie zaprezentować chociażby linię przejazdu na torze wyścigowym, ze strefami hamowania oraz przyspieszania. Akcesoria pozwolą np. dodać do zbieranych danych puls serca kierowcy, a wbudowany mikrofon określi na jakim biegu i obrotach jedziemy (co do tego ostatniego jestem sceptyczny).

Ciekawą funkcją nad którą pracują twórcy urządzenia jest możliwość wykrycia wypadku oraz poinformowania o nim określonej osoby (SMS-em). System BRAIN One ma być na tyle otwarty by pozwalać na zewnętrzną ingerencję, więc istnieje szansa, że np. z czasem (o ile projekt wypali) pojawią się w aplikacji lokalne tory wyścigowe (na Poznań bym się nie nastawiał). Urządzenie posiada 4 GB wbudowanej pamięci i powinno bez przerwy działać na jednej baterii przez dobę.

Stojący za projektem Włosi założyli właśnie kampanię finansowania społecznościowego. Najtańsza "paczka" z urządzeniem kosztuje 199 euro.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę