tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Samsung chce zabrać nam motocykle - Samsung Smart Windshield NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Samsung chce zabrać nam motocykle - Samsung Smart Windshield

Autor: Beavis 2016.03.21, 14:13 4 Drukuj

"Inteligentna" szyba będzie wyświetlać powiadomienia z naszego smartfona...

Mocno interesuję się technologią i, nawet podchodząc do nich na chłodno, z dozą nieufności, lubię nowe rozwiązanie ułatwiające nam życie - zwłaszcza w segmencie motoryzacyjnym. Stąd moje zdziwienie, że Samsung chce pozwolić nam cieszyć się motocyklizmem, rozwiązując odwieczny problem czytania wpisów na Facebook’u i SMS-owania w trakcie jazdy (tak, poważnie, to ich słowa)…

NAS Analytics TAG

Przez dłuższą chwilę myślałem, że klip nie jest prawdziwy. Jednak jest. Samsung Smart Windshield to urządzenie, które łączy się ze smartfonem i dzięki specjalnej aplikacji wyświetla określone informacje na ekranie zamontowanym w szybie. Działanie przypomina nieco rzutnik. Samsung zarzeka się, że nowe urządzenie ma wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo nowych motocyklistów na drodze. Wpływa pozytywnie wyświetlając SMS-y, informacje ze Snapchata (i innych mediów społecznościowych), "lajki na Fejsie" i dosłownie wszystko inne co jest w stanie zdekoncentrować motocyklistę.

Jestem w stanie uwierzy w sensowność "inteligentnych" kasków, które mogą np. informować o pojeździe w martwym polu, mają także wirtualne wsteczne lusterka czy wyświetlają informacje z systemu nawigacyjnego w polu widzenia motocyklisty (ta funkcja akurat w Smart Windshield jest ok). Ale mówienie, że "poprawiamy bezpieczeństwo wyświetlając kto aktualnie pisze do Ciebie na Wattsupie" wykracza poza moje granice tolerancji.

Nie ma pojęcia, co Samsung Smart Windshield ma wspólnego z bezpieczeństwem, ale napewno marketingowcy wiedzą.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę