tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 SENA wypuszcza inteligentny kask
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

SENA wypuszcza inteligentny kask

Autor: Beavis 2015.10.19, 15:57 9 Drukuj

Kolejny gracz na rosnącym rynku kasków inteligentnych stawia na redukcję hałasu.

Zaczęło się od amerykańskiego Skully, później było LiveMap, Nuviz i iC-R. Teraz kolejny producent chce ugryźć nieco z tego niedużego tortu - jest nim SENA. Jednak w odróżnieniu od powyższych, małych firemek, SENA to duży producent zestawów Bluetooth i kamer.

__________________________________________

Co do zaoferowania ma SENA? Kask o wiele mówiącej nazwie Noise-Control Helmet, którego najważniejszą funkcją jest… kontrola głośności. Dzięki wbudowanym w kask głośnikom, zewnętrznym mikrofonom i jednostce sterującej, system jest w stanie wykryć, kiedy dopuszczalny limit hałasu jest przekroczony i go ograniczyć. Szczegóły działania technologii nie są znane, ale wiemy np. że SENA jest w stanie odróżnić syreny pojazdu uprzywilejowanego od wiatru i "dopuścić" je do uszu kierowcy. Także obroty motocykla będą słyszalne, a dzięki specjalnemu przełącznikowi będziemy mogli bez problemu porozumiewać się z drugą osobą bez zdejmowania kasku (dźwięk pojawi się w głośnikach).

Inteligent Noise-Control (bo jak inaczej mógłby system się nazywać?) będzie można rozbudować o opcjonalny moduł Bluetooth, co pozwoli na sparowanie całości np. z telefonem komórkowym. Karbonowy kask według zapewnień producenta będzie ultra-lekki, zapewniając odpowiednie bezpieczeństwo, wentylację itp. itd.

Filtrując marketingowy przekaz, najbardziej z całości intryguje mnie fakt, że to pierwsze podejście ze strony "dużego" producenta do tematu inteligentnych kasków. Nikomu nie ujmując, nie wydaje mi się, żeby małe brandy opierające swoje projekty o społecznościowe finansowanie, były w stanie stworzyć produkt tak dobry, jak posiadające wieloletnie doświadczenie na rynku firmy. Skully oczywiście daje impuls innowacyjności, SENA także może być kolejną jaskółką przyszłości, ale dopóki w temat nie wejdą takie marki jak HJC, amerykański Bell czy producenci premium jak Shoei, Schuberth i Arai, dopóty inteligentne kaski będą rozważane w kategorii ciekawostek. SENA Noise-Control Helmet dokładnie taką ciekawostką jest.

Foto: SENA

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 9
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:rafiq 20/10/2015 08:42

ciekawe jaka cena

Odpowiedz
Autor:rafiq 20/10/2015 08:42

ciekawe jaka cena

Odpowiedz
Autor:Vader 20/10/2015 06:50

A blendę ma?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę