tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 LiveMap - rosyjska konkurencja dla Skully
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

LiveMap - rosyjska konkurencja dla Skully

Autor: Beavis 2014.12.31, 15:15 1 Drukuj

Rosjanie z LiveMap właśnie otrzymali prawie 250 tysięcy euro wsparcia od rządu na budowę inteligentnego kasku.

Może i Amerykanie ze Skully byli pierwsi, ale to Rosjanie chcą podbić rynek inteligentnych kasków. LiveMap to projekt, który ma zintegrować nawigację z wyświetlaniem informacji na szybce kasku. Dzisiaj pisaliśmy o tym, że Jaguar pracuje nad wprowadzeniem rozwiniętych HUD-ów w swoich samochodach, podobną taktykę obrali inżynierowie z LiveMap. Czym różni się LiveMap od Skully? W Skully dane wyświetlane są na niedużym, przeziernym ekranie (jak w Google Glass), zaś LiveMap wyświetla informacje bezpośrednio na szybce kasku (takie rozwiązanie można znaleźć chociażby w samochodach BMW).

NAS Analytics TAG

Trzeba przyznać, że Rosjanie mają sporo poczucia humoru i całkiem dobry pomysł. LiveMap oparty będzie o platformę Android i będzie posiadał łączność LTE oraz głosową obsługę nawigacji. To jakby umieścić smartphona w konstrukcji kasku. Na chwilę obecną brakuje informacji o tym, czy będzie można poszerzać funkcjonalność kasku np. o możliwość odbierania rozmów, wiadomości tekstowych czy słuchania muzyki. Cena 2000 dolarów to także sporo, zwłaszcza, że Skully prezentuje się lepiej, oferuje więcej i kosztuje mniej. LiveMap można zamawiać już teraz, kask dostępny będzie latem przyszłego roku na wybranych rynkach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr