tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BikeHUD z przeziernym wywietlaczem dla kadego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BikeHUD z przeziernym wywietlaczem dla kadego

Autor: Beavis 2014.11.20, 08:51 4 Drukuj

Brytyjska firma Bikesystems pracuje nad uniwersalnym systemem wyświetlania informacji wewnątrz kasku.

Bikesystem w swojej ofercie posiada już urządzenie wyświetlające informacje dotyczące chociażby aktualnej prędkości, obrotów czy zapiętego biegu. Wyświetlacz wewnątrz kasku sprzężony jest z połączoną z motocyklem jednostką sterującą oraz pilotem, który można zamontować na kierownicy. Standardowy BikeHUD nie jest jednak nowoczesnym wyświetlaczem przeziernym, a zwykłym "telewizorkiem" korzystającym z naszych wrodzonych zdolności - widzenia peryferyjnego. Firma wchodzi na nowy teren i właśnie wystartowała z kampanią na popularnym serwisie finansowania społecznościowego.

NAS Analytics TAG

BikeHUD Adventure, bo tak nazywa się nowy projekt, ma korzystać z technologii pozwalającej wyświetlanie informacji bezpośrednio w polu widzenia kierowcy. Nie jest to nic nowego, pomijając fakt, że od lat z takich technologii korzystają wojskowi piloci, do masowego odbiorcy rozwiązanie to wprowadziło już jakiś czas temu Google z projektem Glass. Zresztą, pisaliśmy już o amerykańskim producencie kasków Skully, który korzysta dokładnie z tego typu technologii. Różnica pomiędzy Skully, a BikeHUDem, jest taka, że ten drugi można zamontować praktycznie w każdym kasku. System ma wyświetlać informacje dotyczące prędkości, obrotów, przełożenia, ale także wyświetlać prostą nawigację. Nowy produkt będzie sprzężony z telefonem komórkowym i będzie pozwalał na edytowanie poszczególnych elementów (np. będzie można ustawić sobie strefy prędkości, w których będziemy informowani, że jedziemy za szybko). Standardowy BikeHUD kosztuje 330 funtów, cena nowej wersji powinna być minimalnie wyższa.

Przy okazji tej informacji, warto zwrócić uwagę w którą stronę zmierza rozwój akcesoriów motocyklowych. W moim odczuciu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za kilka lat takie rozwiązania znalazły się w kaskach dużych producentów. Jeszcze nie tak dawno bluetoothowe systemy komunikacji były technologicznym szczytem, teraz można kupić je za kilkaset złotych i sparować ze swoim telefonem w kilka sekund. Druga sprawa, że - tak jak w przypadku wyżej wymienionego kasku Skully - ciekawym rozwiązaniem wydaje się być zastosowanie szerokokątnych kamer w formie wstecznego lusterka. Motocyklowe lusterka często oferują zawężone pole widzenia, a wiedza o tym co się dzieje za plecami jest niezbędna do, np. bezpiecznego i sprawnego poruszania się po mieście.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Autor:gregorio 21/11/2014 19:51

jazdorozpraszacz

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr