tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kask z wyświetlaczem przeziernym?
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG

Kask z wyświetlaczem przeziernym?

Autor: Lovtza 2013.06.21, 10:31 12 Drukuj

Okazuje się, że Rosjanie mają pomysły na zaawansowane technologicznie produkty, które niekoniecznie muszą być myśliwcami, czołgami lub międzykontynentalnymi rakietami balistycznymi. Tym razem chodzi o nie czyniące nikomu krzywdy kaski motocyklowe wyposażone z wyświetlacz przezierny. Choć sam pomysł pochodzi nomen omen z wojska, teraz może okazać się przydatny w czasie wakacji na dwóch kółkach. Grupa rosyjskich inżynierów projektuje właśnie we współpracy z LiveMap kask, który dane nawigacyjne wyświetlał będzie na wizjerze kasku kierowcy.

W zamyśle kask ma być oferowany jako pełny system. W karbonowej skorupie znajdziecie GPS aktywowany głosem, dwa głośniki, żyroskop, akcelerometr oraz cyfrowy kompas - wszystko to w jednym kasku! Wyświetlanie danych następowało będzie na wizjerze i będzie ono oczywiście w czasie rzeczywistym aktualizowane zgodnie z kierunkiem patrzenia kierowcy.

Kask dysponował będzie czujnikiem natężenia światła, dzięki czemu wyświetlany obraz będzie jaśniejszy w dzień i odpowiednio ciemniejszy wieczorem i w nocy. Automatycznie dobierany będzie także zakres przekazywanej informacji i ilość szczegółów. Baterie wystarczać mają na cały dzień jazdy i doładować będzie je można kable USB.

Choć o takich projektach mówi się od dawna, ten jeden wyróżnia się stopniem zaawansowania. Pomysłodawcy mają już gotowy projekt, prototypy kasku i najważniejszych jego komponentów, otrzymali już dofinansowanie dla swojego projektu, ale nie jest ono na tyle duże, aby uruchomić produkcję przemysłową. Z uwagi na fakt, że oprogramowanie rozpoznające głos jest w chwili obecnej najbardziej zaawansowane dla języka angielskiego, system oferowany będzie początkowo w krajach anglojęzycznych.

Czy wy także zastanawiacie się, dlaczego tego typu projektami nie zajęli się jeszcze renomowani producenci kasków? Ciekawi jesteśmy też jak urządzenie działało będzie w praktyce. Sugerowana cena? W okolicach 1500-2000 USD, czyli około 5-6 tys zł.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 9
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę