tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nikon KeyMission360 - kamera 360 stopni zapowiedzi przyszych trendw?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nikon KeyMission360 - kamera 360 stopni zapowiedzi przyszych trendw?

Autor: Beavis 2016.01.13, 13:18 Drukuj

Nagrasz swoje wyczyny w 360. stopniach.

Potencjalnie ta wiadomość nie jest bezpośrednio związana z branżą motocyklowa, ale może być ciekawa dla nas jako użytkowników motocykli. Przede wszystkim, wielu z nas motocyklistów posiada "kamerę akcji", taką jak GoPro. Uwiecznianie swoich wyczynów i udostępnianie na portalach społecznościowych to norma - redakcyjnie wykorzystujemy kamery GoPro do uzupełnienia naszych testów w wideo. Na rynku kamer akcji pojawia się jednak nowy trend, który ostatecznie może być znaczący także dla motocyklistów.

NAS Analytics TAG

Podczas tegorocznej edycji targów CES w Las Vegas Nikon zaprezentował szereg nowych rozwiązań związanych z rejestrowaniem wideo. Obok aparatów posiadających możliwość nagrywania obrazu w rozdzielczości 4K, Nikon pokazał jedną z całej gamy kamer KeyMission. KeyMission mają być odpowiedzią na GoPro, a mająca premierę podczas CES kamera KeyMission360 posiada sporo ciekawych funkcji.

Sztandarową jest możliwość rejestrowania obrazu o 360. stopniach pola widzenia. KeyMission360 nagrywa w rozdzielczości 4K, jest wodo- i wstrząsoodporna oraz posiada moduły WiFi i bluetooth. Te ostatnie sugerują możliwość łączenia ze smartfonem i korzystania z dedykowanych aplikacji mobilnych, co jest prawie pewnikiem biorąc pod uwagę fakt, że KeyMission nie posiada wyświetlacza (z obu stron znajdują się obiektywy). Cena kamery oraz jej dostępność nie jest znana, mówi się o pojawieniu się w ofercie wiosną.

Z naszej perspektywy dużo ważniejszy od KeyMission jest sam trend. Wbudowaną w kask kamerę 360. stopni pokazał Bell, ogromny producent kasków. Myślę, że nie pomylę się specjalnie jeżeli kolejnym produktem GoPro będzie właśnie kamera tego typu. Dla Nikona to oczywiście próba zbudowania nowej niszy, marka nie jest przesadnie znana z produktów do rejestrowania wideo. Nie zmienia to jednak faktu, że GoPro już teraz oferuje "przystawki" dzięki którym po złączeniu kilku kamer można bawić się obrazem nagranym w 360. stopniach.

Ale…? No właśnie - jak oglądanie klipów (zwłaszcza motocyklowych!) z możliwością patrzenia w dowolną stronę jest zabawne, to tak naprawdę przy użyciu przeglądarkowych odtwarzaczy jest po prostu nudne. Do tego obraz jest często mocno zdeformowany. Kamery 360 stopni dedykowane są okularom VR (takim jak np. Oculus Rift albo Samsung VR), a dopóki te nie staną się popularne dopóty urządzenia do nagrywania takich filmów mijają się nieco z celem. Zaznaczę także, że całkiem niedawno mogliśmy obserwować bum na technologię 3D, która ostatecznie nie zdobyła popularność wśród konsumentów.

Moim zdaniem "360 stopni" wygra w momencie gdy w każdej rodzinie będą okulary VR, a do tego czasu jeszcze spora droga. Póki co wracam do oglądania filmów "zaledwie" w Full HD.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr