tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koronawirus a podróże motocyklowe. Ograniczenia, na co uważać, jak się zabezpieczyć
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koronawirus a podróże motocyklowe. Ograniczenia, na co uważać, jak się zabezpieczyć

Autor: Raff 2020.03.01, 13:58 Drukuj

Od Azji do Stanów Zjednoczonych, koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje coraz większe zamieszanie, choć niebezpieczeństwo związane z samą chorobą jest stosunkowo niewielkie. Jak pandemia wpływa na podróże i czy warto rozważyć zmianę wakacyjnych planów?

Wirus SARS-CoV-2, czyli koronawirus, zbiera żniwo nie tylko wśród ludzi zarażonych. Skutki ekonomiczne dają się odczuć niemal wszędzie - od branży turystycznej aż do motoryzacyjnej. To właśnie z powodu nowego patogenu odwołano jedną z najważniejszych imprez w branży automotive - salon samochodowy w Genewie.

NAS Analytics TAG

Koronawirus a grypa

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia i specjalistów chorób zakaźnych, koronawirus SARS-CoV-2 nie jest groźniejszy od zwykłej grypy, a do zagrożeń, z którymi mieliśmy do czynienia w przeszłości - SARS, ebola, czy nawet świńska grypa A/H1N1 - bardzo mu daleko. Ryzyko zakażenia jest stosunkowo niewielkie, a niebezpieczeństwo związane z powikłaniami na skutek ciężkiej postaci choroby znikome. Barremu, który który w ostatnim miesiącu odwiedził chyba wszystkie największe lotniska przesiadkowe - Doha w Katarze (testy Fireblade), Paryż (w drodze na testy Tiger 900), Frankfurt (w drodze na testy opon Metzeler), Zurich, Monachium - nic nie jest. 

Mimo tego wiele państw podjęło nadzwyczajne środki ostrożności, które mogą poważnie utrudnić podróże. W tej chwili Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróży do Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Jeśli wybieracie się w podróż motocyklem po Europie, nie powinniście jednak spotkać się z większymi problemami.

Wyjątkiem będzie 11 gmin, które zostały całkowicie odizolowane kordonem sanitarnym: Casalpusterlengo, Codogno, Castiglione d’Adda, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo i San Fiorano w regionie Bassa Lodigiana, a także Vo' Euganeo w Wenecji Euganejskiej. Może zdarzyć się także szczegółowa kontrola na granicach - badanie temperatury ciała lub ogólnego stanu zdrowia.

Koronawirus - jak się zabezpieczyć

Aby zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, warto szczególnie zadbać o higienę. Tak często jak to możliwe myć ręce ciepłą wodą i mydłem, a jeżeli to niemożliwe, żelem antybakteryjnym na bazie alkoholu (min. 60%). Nie powinno się dotykać rękami oczu, nosa i ust - to właśnie rękami dotykamy większości miejsc, w których mogą znajdować się wirusy.

Warto także unikać dużych skupisk ludzkich - koncertów, popularnych atrakcji turystycznych, festiwali, a nawet zlotów. Ministerstwo Zdrowia nie zaleca stosowania masek u zdrowych osób. W tej chwili ograniczenia w ruchu transgranicznym w Europie nie występują. Żaden kraj nie zamknął jak dotąd granic, zaś do instytucji unijnych nie wpłynął ani jeden wniosek o przywrócenie kontroli granicznych w strefie Schengen.

źródła: WHO, Ministerstwo Zdrowia, GIS

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę