tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowe wibracje agodz skutki gronych chorb
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklowe wibracje agodz skutki gronych chorb

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.28, 08:58 3 Drukuj

Motocykl może być skutecznym narzędziem w walce z… chorobą Alzheimera. Takie wnioski płyną z badań prowadzonych przez jednego z naukowców z Toronto.

Dzięki amerykańskim naukowcom wiemy już, że jazda motocyklem zmniejsza poziom kortyzolu - hormonu stresu. Japończycy z kolei dowiedli, że korzystanie z motocykla sprawia, że stajemy się lepszymi kierowcami, co poprawia umiejętności poznawcze.

NAS Analytics TAG

Jak mają się motocykle do choroby Alzheimera? Dr Lee Bartel z University of Toronto od lat prowadzi badania nad tym, jak wibracje wpływają na nasze zdrowie. Okazuje się, że mogą pomagać w łagodzeniu skutków syndromu fibromialgii (przewlekły, ogólny ból mięśni i stawów), a także spowalniają rozwój chorób Alzheimera i Parkinsona oraz poprawiają przepływ krwi.

W wypowiedzi dla MotorbikeWriter naukowiec powiedział, że choć nie prowadzi badań z użyciem motocykli, to rytmiczna praca cylindrów połączona z wibracjami generowanymi przez nawierzchnię może być korzystna dla naszego zdrowia. Wygląda na to, że motocykle są doskonałym lekarstwem na wiele schorzeń i na dodatek można je kupić bez recepty i kolejek w przychodni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr