tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ograniczenia prędkości tylko dla motocykli we włoskich Dolomitach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ograniczenia prędkości tylko dla motocykli we włoskich Dolomitach

Autor: Janusz Bębenek 2020.07.28, 13:18 6 Drukuj

Jeśli w najbliższym czasie będziecie podróżować po malowniczych drogach w zachodnich Dolomitach, położonych w prowincji Trydent, powinniście zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe. Miejscowe władze, walcząc z plagą wypadków z udziałem motocykli, wprowadziły na niektórych odcinkach limity prędkości tylko dla jednośladów. 

Mimo ogólnego zamknięcia kraju z powodu pandemii Covid-19, władze prowincji Trydent odnotowały na początku sezonu prawdziwą plagę wypadków z udziałem motocykli. Za ich główną przyczynę uznaje się nadmierną prędkość na krętych odcinkach dróg. Umiejętności motocyklistów niestety nie zawsze idą tu w parze z wymaganiami trasy. 

NAS Analytics TAG

Prezydent Trydentu Maurizio Fugatti powiedział:

Problem jest poważny, ponieważ wpływa na życie ludzi. Jako komitet przedstawiliśmy tę sprawę na radzie bezpieczeństwa z komisarzem rządu, aby położyć kres tym dramatycznym liczbom, które pojawiają się zwłaszcza na początku lata. 

Oprócz wzmocnienia kontroli ograniczeń prędkości na drogach, skontaktowaliśmy się z burmistrzami trydenckich miast w celu zidentyfikowania najbardziej ruchliwych i najbardziej niebezpiecznych dróg, w międzyczasie inni burmistrzowie skontaktowali się z nami, aby uwzględnić również inne drogi wśród tych, które podlegają nowym ograniczeniom.

Należy uczciwie zaznaczyć, że w ramach kampanii władz Trydentu na wielu górskich odcinkach do 60 km/h ograniczono prędkość wszystkich pojazdów. Są jednak fragmenty, które uznano za szczególnie niebezpieczne dla motocyklistów i tam pojadą oni wolniej od kierowców aut.

Aktualnych ograniczeń, które wprowadzono 25 lipca, należy wypatrywać na znakach drogowych, natomiast wiadomo już, że wolniej pojedziemy m.in. na przełęczach Sella, Gardena, Pordoi i Rolle, a także drogach nr 85 na Monte Bondone, nr 3 na Monte Baldo, nr 25 z Garnigi oraz nr 240 z Loppio - tutaj limit 60 km/h obowiązuje wszystkich. Ograniczenia tylko dla motocyklistów nałożono z kolei na drodze nr 42 na przełęcze Tonale i Mendel oraz na drodze nr 31 na przełęcz Maghen. 

Krytycy tych zmian twierdzą, że wcale nie chodzi bezpieczeństwo motocyklistów. Władze turystycznych miasteczek w Trydencie chcą w ten sposób walczyć z generowanym przez motocykle hałasem, wprowadzając tylnymi drzwiami rozwiązania stosowane przez Austriaków. Jedno jest pewne - z czasem po górskich terenach zachodniej Europy, zwłaszcza w Alpach, będzie się nam jeździło coraz trudniej i mniej przyjemnie. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę