tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda bez prawka i reszta pakietu deregulacyjnego czekaj na podpis prezydenta
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Broger Desktop Extra Baner 960x300
Broger Mobile Baner 960x300

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda bez prawka i reszta pakietu deregulacyjnego czekaj na podpis prezydenta

Autor: Raff 2020.08.19, 09:58 Drukuj

Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, dotycząca pakietu deregulacyjnego dla kierowców, czyli między innymi możliwości rejestracji pojazdu przez internet, likwidacji karty pojazdu i zniesienia obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy, została przyjęta przez Sejm i Senat. Czeka teraz na podpis Prezydenta.

Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym przeszły przez parlament w tempie błyskawicy. To nas bardzo cieszy, bo oznacza, że zostały dobrze przygotowane. Inna sprawa, że przepisy, które mają zostać zniesione, ocierały się o absurd. Po co na przykład utrzymywać archaizm w postaci Karty Pojazdu, skoro wszystkie dane dostępne są w systemie CEPiK?

NAS Analytics TAG

Po pomyślnym głosowaniu w Sejmie, wszyscy głosujący senatorowie (94) poparli nowelizację. Wprowadzono kilka kosmetycznych poprawek, między innymi doprecyzowano definicje "salonu samochodowego" oraz "kierującego pojazdem".

Ustawa czeka teraz na podpis Prezydenta i, następnie, publikację w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy nie tylko zlikwidują Kartę Pojazdu i nalepkę kontrolną. Pozwolą także poruszać się po Polsce bez posiadania przy sobie dokumentu prawa jazdy. Autoryzowani dealerzy będą mieli możliwość rejestracji pojazdów przez internet, zaś osoba fizyczna, kupująca pojazd będzie mogła zachować dotychczasową tablicę rejestracyjną.

 
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr