tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Obostrzenia dla polskich turystów na Litwie, Łotwie i w Estonii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Obostrzenia dla polskich turystów na Litwie, Łotwie i w Estonii

Autor: Janusz Bębenek 2020.08.09, 10:22 Drukuj

Jeśli planowaliście w najbliższym tygodniu motocyklowy wyjazd do krajów bałtyckich, to być może będziecie musieli zmienić plany. Z powodu wzrostu zachorowań na Covid-19 w naszym kraju władze trzech państw bałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii, zdecydowały się na wprowadzenie obowiązkowej 14-dniowej samoizolacji lub całościowej kwarantanny dla osób wjeżdżających na ich terytoria z Polski.

Przez chwilę wydawało się, że uciążliwości związane z pandemią są już dawno za nami, ale radość okazała się przedwczesna. W ostatnich dniach obserwujemy wzrost liczby zakażeń na terenie całego kraju. Reagują na to władze innych państw. W piątek 7 sierpnia Ambasada Łotwy w Polsce wydała oświadczenie: 

NAS Analytics TAG

"Zgodnie z najnowszą statystyką Slimibu profilakses un kontroles centrs (Centrum Kontroli i Zapobiegań Chorób), osoby przyjeżdżające z Polski MUSZĄ poddawać się 14-dniowej samoizolacji. Przypominamy, że w każdy piątek publikowana jest lista krajów z liczbą przypadków Covid-19 na 100 000 mieszkańców przekraczającą 16 zachorowań w ciągu ostatnich 2 tygodni. Przyjezdni z państw ze wskaźnikiem 16 i więcej podlegają 14-dniowej samoizolacji. Wskaźnik Polski wynosi w tej chwili 20,9".

Samoizolacja rozumiana jest jako unikanie kontaktów społecznych i opuszczanie miejsca pobytu tylko w celu załatwienia niezbędnych spraw. Dla podróżujących motocyklistów podważa to w zasadzie sens wyjazdu. Taki sam wymóg dwutygodniowej samoizolacji wprowadziły władze Estonii. 

Z kolei na Litwie wprowadzona została pełna, 14-dniowa kwarantanna, z zakazem opuszczania miejsca pobytu i jakimikolwiek kontaktami z osobami postronnymi. 

Obostrzenia w krajach bałtyckich będą obowiązywać od północy z niedzieli na poniedziałek. Ewentualne zmiany, zgodnie ze wskaźnikami zachorowań w Polsce, będą wprowadzone w kolejny piątek. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę