tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tysiące części, auta i motocykle - warszawska policja rozbiła siatkę paserów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Broger Desktop Extra Baner 960x300
Broger Mobile Baner 960x300

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tysiące części, auta i motocykle - warszawska policja rozbiła siatkę paserów

Autor: Janusz Bębenek 2020.08.11, 13:12 6 Drukuj

Całe hale wypełnione silnikami i skrzyniami biegów, do tego dziesiątki luksusowych aut, motocykle, kampery, przyczepy i łodzie. Zmasowana akcja policji w ponad 70 lokalizacjach w okolicach Warszawy pozwoliła na zlikwidowanie potężnej sieci złodziejskich "dziupli".

W akcji, w której wzięło udział ponad 200 policjantów stołecznego garnizonu, 21 biegłych i specjalistów ze Straży Granicznej, 4 funkcjonariuszy z policyjnych laboratoriów kryminalistycznych oraz 27 inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, w ciągu 5 dni wkroczono na ponad 70 róznych posesji w okolicach Warszawy i w okolicznych powiatach. 

NAS Analytics TAG

To, co zgromadził w hali na swojej posesji 42-latek z powiatu wołomińskiego, mogłoby być dumą niejednej hurtowni części czy magazynu dealera samochodowego. Wymontowane głównie ze skradzionych japońskich aut silniki, skrzynie biegów oraz inne podzespoły szczelnie wypełniały cały budynek. Szacowana łączna wartość ok. 1100 komponentów to 3,5 mln zł.  Stołeczni policjanci już od dłuższego czasu dostawali informacje, że większośc kradzionych na terenie Warszawy pojazdów trafia właśnie pod ten adres, a także do kilku innych powiązanych z nim lokalizacji.

W czasie akcji ujawniono łącznie 27 skradzionych pojazdów, w tym luksusowe auta, skradzione na terenie Austrii i Szwecji łodzie i kampery, a także motocykl Honda. Za paserstwo zatrzymano kilka osób, u jednego z podejrzanych znaleziono ponadto ok. 3 kg narkotyków i substancji psychotropowych. Ponadto w 13 z 70 skontrolowanych lokalizacji inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie stwierdzili naruszenia przepisów ochrony środowiska w zakresie nielegalnego postępowania z zebranymi lub wytworzonymi odpadami, w tym zanieczyszczenie gruntu substancjami ropopochodnymi. Właścicielom posesji grożą za to kary grzywny aż do miliona zł oraz do 5 lat pozbawienia wolności. 

Czy po tym wszystkim w okolicach Warszawy będzie spokojniej w temacie kradzieży pojazdów? Wątpimy, ale pozostaje mieć nadzieję.

Zdjęcia: Warszawska Policja

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę