tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rejestruje 16 wykroczeń i śledzi 32 pojazdy naraz. Przerażająco skuteczny fotoradar testowany na S8
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rejestruje 16 wykroczeń i śledzi 32 pojazdy naraz. Przerażająco skuteczny fotoradar testowany na S8

Autor: Raff 2020.08.12, 12:00 1 Drukuj

Śledzi 32 pojazdy na 6 pasach ruchu, Mierzy prędkość chwilową i średnią, rozpoznaje tablice rejestracyjne, a nawet sprawdza, czy kierowcy nie używają telefonów w czasie jazdy. Gdyby ten fotoradar trafił do służby w systemie CANARD, mielibyśmy przekichane.

Integra 3D nie jest najnowszym wynalazkiem, jego konstrukcja ma już kilka lat. W ostatnim czasie urządzenie otrzymało jednak zaktualizowane oprogramowanie, które czyni z Integry straszliwą broń przeciwko grzechom kierowców.

NAS Analytics TAG

Z najnowszym oprogramowaniem, Integra 3D potrafi identyfikować do 16 rodzajów wykroczeń ze stuprocentową skutecznością. Testy, prowadzone niedawno na warszawskim odcinku S8, pokazały miażdżącą efektywność urządzenia. Integra nie tylko zmierzyła prędkość pojazdów na różnych pasach ruchu, przydała się także jako element odcinkowego pomiaru prędkości. Na zdjęciach, wykonanych przez radar, wyraźnie widać było także którzy z kierowców korzystali z telefonów w czasie jazdy.

Urządzenia Integra 3D wykorzystywane są także jako rejestrator przejazdu na czerwonym świetle, sprzężony z miernikiem prędkości. Wykrywają także wykroczenia polegające na jeździe po pasie awaryjnym lub obszarze wyłączonym z ruchu. Jedną z ciekawszych funkcji Integry 3D jest pomiar odstępu między pojazdami, zarówno w kryterium czasu, jak i odległości.

Co ciekawe jednak, nowy radar nie trafi raczej do służby w systemie CANARD. W ogłoszonym niedawno przetargu GITD zdecydowało się na znacznie mniej skuteczne rozwiązania. Trudno zrozumieć dlaczego Inspekcja woli kupić kilka mniej skutecznych urządzeń, niż jedno, które może zastąpić je wszystkie. Dla wielu z nas to jednak dobra wiadomość.

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę