tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak i korytarz życia przegłosowane! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak i korytarz życia przegłosowane!

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.17, 09:39 2 Drukuj

Sejm przegłosował nowelizację prawa, która wprowadza obowiązek jazdy na suwak i utworzenia korytarza życia.

Nowelizacja została przyjęta przez Sejm w środę, a dzisiaj projektem zajmie się Senat. Po zaakceptowaniu projektu będzie go musiał podpisać prezydent. Wówczas nowe przepisy zaczną obowiązywać po 21 dniach od ich opublikowania.

NAS Analytics TAG

Obowiązek jazdy na suwak sprawi, że w przypadku, gdy nie ma możliwości ciągłej kontynuacji jazdy pasem ruchu na jezdni z więcej niż jednym pasem w tym samym kierunku, to kierujący poruszający się po sąsiednim pasem będą musieli ułatwić zmianę pasa. Manewr powinien następować w sposób pojedynczy i naprzemienny - to sprawi, że ruch będzie płynny.

Korytarz życia zakłada ułatwienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym, zwłaszcza karetkom pogotowia. Tutaj przepis zakłada, że poruszający się skrajnym lewym pasem będą zmuszeni zjechać jak najbliżej jego krawędzi, a poruszający się sąsiednimi pasami będą musieli zjechać do prawej krawędzi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę