tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak i korytarz ycia przegosowane!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak i korytarz ycia przegosowane!

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.17, 09:39 2 Drukuj

Sejm przegłosował nowelizację prawa, która wprowadza obowiązek jazdy na suwak i utworzenia korytarza życia.

Nowelizacja została przyjęta przez Sejm w środę, a dzisiaj projektem zajmie się Senat. Po zaakceptowaniu projektu będzie go musiał podpisać prezydent. Wówczas nowe przepisy zaczną obowiązywać po 21 dniach od ich opublikowania.

NAS Analytics TAG

Obowiązek jazdy na suwak sprawi, że w przypadku, gdy nie ma możliwości ciągłej kontynuacji jazdy pasem ruchu na jezdni z więcej niż jednym pasem w tym samym kierunku, to kierujący poruszający się po sąsiednim pasem będą musieli ułatwić zmianę pasa. Manewr powinien następować w sposób pojedynczy i naprzemienny - to sprawi, że ruch będzie płynny.

Korytarz życia zakłada ułatwienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym, zwłaszcza karetkom pogotowia. Tutaj przepis zakłada, że poruszający się skrajnym lewym pasem będą zmuszeni zjechać jak najbliżej jego krawędzi, a poruszający się sąsiednimi pasami będą musieli zjechać do prawej krawędzi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr