tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda na suwak i korytarz życia ogłoszone! Znamy dokładną datę wejścia w życie! NAS Analytics TAG
2019 11 01 SportUP MS SE Tauron Arena billboard
NAS Analytics TAG

Jazda na suwak i korytarz życia ogłoszone! Znamy dokładną datę wejścia w życie!

Autor: Raff 2019.11.15, 17:07 Drukuj

Przepisy dotyczące jazdy na suwak i korytarza życia zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że nowe regulacje zaczną obowiązywać już od 6 grudnia.

Nowe przepisy sankcjonują dwa zagadnienia, które budzą wśród kierowców wiele emocji. Szczególnie kontrowersyjna jest jazda na suwak, której nie potrafią zrozumieć ani zaakceptować samozwańczy drogowi szeryfowie, którzy z lubością blokują jeden z pasów ruchu kilometry przed zwężeniem drogi, w imię sobie tylko znanych zasad sprawiedliwości.

NAS Analytics TAG

W myśl nowych przepisów, które zaczną obowiązywać od 6 grudnia, kierowcy dojeżdżający do zwężenia, będą mieli obowiązek wjeżdżać w nie naprzemiennie.

Korytarz życia, który od 6 grudnia będzie obowiązkowy, ułatwi pojazdom uprzywilejowanym i innym spieszącym na ratunek, szybkie dotarcie do poszkodowanych. Przepis mówi, że poruszający się skrajnym lewym pasem będą zmuszeni zjechać jak najbliżej jego krawędzi, a poruszający się sąsiednimi pasami będą musieli zjechać do prawej krawędzi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę